У Миргородській громаді, що на Полтавщині, діє інформаційний пункт підприємців. Тут власники бізнесу можуть отримати безплатну допомогу щодо розвитку та ведення власної справи. Про це Суспільному розповіла спеціалістка відділу Миргородської міськради Інна Рубан. За місяць роботи пункту за консультаціями до фахівців звернулось два десятки підприємців.
У Миргородській громаді інформаційний пункт підприємця працює близько місяця. Приймають підприємців у місцевому Центрі надання адміністративних послуг.
Які послуги надають у інформаційному пункті підприємців
"Інформаційний наш пункт надає безкоштовну консультацію, а саме, як створити бізнес, як його розвивати, надає допомогу в отриманні дозволів, спрямовує до якої служби потрібно звернутися в першу чергу, потім подальші їхні кроки розвитку. Також націлює на розвиток бізнесу шляхом залучення міжнародних грантів. Також надає інформацію про доступ до наявних державних, місцевих та міжнародних програм розвитку малого та середнього бізнесу", - говорить спеціалістка відділу Миргородської міської ради Інна Рубан.
Підприємиця з Миргорода Марина Шляхта власною справою займається із 2015 року. 2023-го отримала грантові гроші на розширення кондитерської. Жінка закупила нове спеціальне обладнання у свій заклад. Зокрема, піч для випікання піци, холодильну вітрину, холодильник, тістоміс. За допомогою у написанні проєкту зверталась до інформаційного пункту підприємця, каже жінка.
"Грантові програми пропонували, розказували. Я спочатку боялася в гранті брати участь. Виграли грант від «Курсу на Незалежність», а потім, як кажуть, засмоктало. Так і вийшов і другий грант. Вони регулярно підказують, розказують, який новий грант. Вони якраз допомагають тим, хто не побоїться зайнятись якоюсь діяльністю", - каже жителька Миргородської громади Марина Шляхта.
Кого консультують у інформаційному пункті підприємців
Консультують охочих у пункті безплатно. За місяць роботи допомогу отримало два десятки підприємців, каже Інна Рубан.
"Було найбільше питань – це розвиток сталого бізнесу. Самі підприємці не в змозі знайти грантові програми, які б допомогли розвивати їхній бізнес. В громаді на сьогодні перебуває дев’ять релокованих бізнесів. Ми допомагали їм знайти приміщення, взяти його в оренду, також робочі місця створити, знайти найману працю. Також допомагали заповнювати аплікаційні форми бізнес-грантів", - розповідає спеціалістка відділу Миргородської міської ради Інна Рубан.
Жителька Миргородської громади Олена Деркач більше двох років займається підприємництвом. Нині хоче змінити напрям роботи. Жінка планує виготовляти консервовані джеми.
"Звернулась за консультацією, щоб вони мені допомогли. Я займалась непродовольчими товарами, тепер я хочу спробувати із харчовою продукцією. Мені надали інформацію, як зареєструватися правильно, що потрібно приміщення для цього, як оформити найману працю. Так, як я буду займатися харчовою продукцією, мені потрібно отримати дозвіл Держпродспоживслужби", - розповідає жителька Миргородської громади Олена Деркач.
Як працює інформаційний пункт підприємців
Як розповіла Інна Рубан, працюють вони три дні на тиждень. У серпні прийматимуть підприємців у понеділок, середу та п’ятницю.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: