Макрон заявив, що Путін зробив "величезну помилку", коли вирішив вийти з чорноморської зернової угоди

Макрон заявив, що Путін зробив "величезну помилку", коли вирішив вийти з чорноморської зернової угоди

Еммануель Макрон висловися про помилку Путіна через зернову угоду
Президент Франції Еммануель Макрон. Фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що російський президент Володимир Путін зробив "величезну помилку", коли вийшов з критично важливої чорноморської зернової угоди і використав продовольство як зброю. Про це пише CNN.

Виступаючи перед журналістами в Раді Європейського Союзу в Брюсселі у вівторок, 18 липня, Макрон сказав, що Росія взяла на себе "величезну відповідальність" перед багатьма країнами своєю участю у зерновій угоді, укладеній за посередництва ООН.

За словами Макрона, близькосхідні, африканські, навіть азійські країни дуже сильно залежать від цих угод, на які вплине одностороннє рішення Росії.

"Для тих, хто все ще сумнівався в щирості президента Путіна і його прихильності до загального блага, відповідь дуже чітка: він вирішив озброїтися продовольством", — сказав французький лідер, назвавши це "величезною помилкою".

Макрон підкреслив, що "відповідальність" Франції полягає в тому, щоб "сприяти" експорту зерна, круп і добрив в рамках фермерської ініціативи, яку він запустив минулого року для підтримки країн, що борються з проблемами продовольчої безпеки.

Раніше Франція відреагувала на новину про рішення Росії вийти з зернової угоди, звинувативши Путіна в "шантажі глобальної продовольчої безпеки".  У своїй заяві в понеділок, 17 липня, Міністерство закордонних справ Франції назвало Росію "єдино відповідальною" за блокування судноплавства в Чорному морі.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок