Північна Корея запустила 2 балістичні ракети у Східне море

Північна Корея запустила 2 балістичні ракети у Східне море

Північна Корея запустила 2 балістичні ракети у Східне море
. Міжконтинентальна балістична ракета Hwasong- 18 запускається з невідомого місця в Північній Кореї. Фото: Reuters

Північна Корея випустила дві балістичні ракети малої дальності у Східне море в ніч проти 19 липня, повідомили військові Сеула, після прибуття американського підводного човна з балістичними ракетами до Південної Кореї. Про це пише Yonhap.

Також про запуски ракет також зафіксувало Міністерство оборони Японії. Ракети пролетіли приблизно 550 кілометрів, перш ніж впасти в море.

Об'єднаний комітет начальників штабів засудив запуски як "акти значної провокації", які завдають шкоди миру не тільки на Корейському півострові, але й у міжнародному співтоваристві, а також як "явне" порушення резолюцій Ради Безпеки ООН.

Запуск ракети відбувся тоді, коли Сеул і Вашингтон нарощують співпрацю в галузі оборони в умовах різкого зростання напруженості з Північчю.

У вівторок вони провели перше засідання ядерної консультативної групи в Сеулі та оголосили, що американський атомний підводний човен відвідує порт Пусана вперше з 1981 року.

Очікувалося, що цей крок спричинить сильну відповідь з боку Північної Кореї, яка не хоче, щоб ядерні засоби США навколо Корейського півострова.

Що відомо про випробування ракет КНДР

Востаннє Пхеньян 12 липня здійснив випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18.

14 березня КНДР випустила дві балістичні ракети малої дальності в Японське море біля свого східного узбережжя. Північна Корея також заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни. 16 березня КНДР запустила ще одну балістичну ракету — вдруге за тиждень.

Загальна кількість ракетних випробувань, проведених КНДР у 2022 році, оцінюється як "безпрецендентна". За даними ЗМІ, Північна Корея минулого року випустила близько 70 балістичних ракет, зокрема близько восьми міжконтинентальних.

На початок