США розглядають можливі шляхи вивезення зерна з України — Держдеп

США розглядають можливі шляхи вивезення зерна з України — Держдеп

Речник Державного департаменту США Метью Міллер
Речник Державного департаменту США Метью Міллер. Скриншот з відео

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати розглядають інші шляхи вивезення зерна з України.

Про це Метью Міллер сказав на пресконференції.

"Ми розглядаємо інші шляхи вивезення зерна з України. Ми обговорюємо варіанти з нашими союзниками та партнерами, включаючи "коридори солідарності" ЄС та Дунайські порти. Скажу, що це не ідеальні рішення. Насправді, вони далекі від ідеальних", — наголосив Міллер.

За словами речника Держдепу США, у президента України є пропозиція, з якою він вже звернувся до ООН.

"У президента Зеленського є пропозиція, з якою він звернувся до ООН. Ми обговорюємо її з нашими українськими колегами, і ми зробимо все можливе, щоб допомогти Україні знайти рішення для відновлення поставок зерна. Але знову ж, поки ми шукаємо інші шляхи, щоб спробувати обійти рішення Росії продовжувати використовувати продовольство як зброю війни, ми б хотіли закликати Росію покласти цьому край, знову приєднавшись до Чорноморської зернової ініціативи", — сказав Метью Міллер.

Він підкреслив, що США закликають країни світу дуже чітко усвідомити роль Росії у підвищенні світових цін на продовольство.

"Ми закликаємо всі країни світу дуже чітко усвідомити роль Росії у підвищенні світових цін на продовольство і виведенні продовольства зі світового ринку, а також закликати Росію повернутися до цієї ініціативи, тому що вона важлива не тільки для України, але й для всього світу", — сказав речник Держдепу США.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок