У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар

У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар

У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар
Пластикові вікна, які Львову передали благодійники. Фото: Роман Балук

У Львові в будинках, які постраждали від ракетного удару 6 липня, встановлюють нові вікна. Для будинків-пам’яток архітектури вже замовили та виготовляють дерев’яні вікна. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Нові пластикові вікна розпочали встановлювати у будинках, що не є пам’ятками архітектури. Роботи розпочали з будинку на вул. Сахарова, 29.

У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар
У Львові встановлюють вікна у будівлях після ракетного удару. Фото: Романа Балука

Перші вікна почали монтувати в квартирі пана Сергія. Вибухова хвиля зруйнувала у його помешканні три вікна, пошкодила міжкімнатні і вхідні двері. Вибратися з помешкання йому допомагали сусіди.

У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар
Львів'янин, чия квартира пошкоджена внаслідок ракетного удару. Скриншот з відео Львівської міської ради

"Дуже швидко приїхала комісія, провела обстеження і заміри вікон. Не пройшло і тижня і вже вікна ставлять. Добре, що так оперативно. Ніхто не очікував, що буде так швидко", — каже пан Сергій.

За словами керівника департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Євгена Бойка, внаслідок ракетної атаки 6 липня по Львові чимало будинків зазнали значних пошкоджень, 4 будинки — практично зруйновані. Загалом після ракетного обстрілу у Львові необхідно відновити близько 3 тис. вікон, з них 600 дерев’яних — у будинках-пам’ятках архітектури.

"Сьогодні почали встановлювати перші нові вікна. Дякую благодійному фонду, який одразу відгукнувся і допомагає з відновленням вікон у помешканнях львів’ян", — говорить Євген Бойко.

У Львові встановлюють вікна у будівлях, пошкоджених через ракетний удар
У Львові встановлюють вікна у будівлях, які були пошкоджені через ракетний удар 6 липня. Фото: Романа Балука

Встановлення вікон у житлових будинках, що не є пам’ятками архітектури, відбувається завдяки допомозі благодійної Американської організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Баффета.

"У Львові ми плануємо допомогти встановити більше тисячі вікон. Перша черга робіт вже відбулася. Заміряли близько 500 вікон, і вони вже в процесі виготовлення. Вікна сюди будуть довозити кожні два-три дні, щоб підрядник встигав монтувати. На вул. Сахарова, 29 приїхала перша партія зі 100 вікон. І вони одночасно будуть монтуватися, що забезпечить швидке повернення людей у свої домівки", — координатор проєкту Американської організації Global Empowerment Mission (GEM) Олександр Бобенко.

Global Empowerment Mission (GEM) — Міжнародна гуманітарна організація GEM була заснована у 2011 році, щоб дати надію через нову модель реагування на катастрофи, яка відповідає сучасним кризам завдяки інноваційному, адаптивному та масштабованому підходу. Засновник GEM Майкл Каппоні.

У 2023 році робота GEM відбувається у партнерстві з Фондом Говарда Баффета (The Howard G Buffet Foundation).

У реалізації проєкту із заміни пошкоджених вікон фонду GEM та HGBF вже встановили понад 9325 вікон, та тисяча нових щомісячно. Цей проєкт включає відновлення вікон, які зруйновані внаслідок обстрілів з боку Росії або пошкоджені вибуховою хвилею. Сюди входять житлові багатоповерхові та приватні будинки, державні навчальні заклади, лікарні тощо.

Що відомо про ракетний обстріл Львова

У ніч з 5 на 6 липня Росія вдарила ракетами "Калібр" по Львову. Одна з ракет влучила у житловий будинок, внаслідок чого загинули 10 людей. 10 липня на позачерговій сесії депутати затвердили Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, йдеться на сайті Львівської міської ради. Повідомляють, що документ дає змогу проводити аварійно-відновлювальні роботи у пошкоджених надати компенсації відселеним мешканцям за оренду житла.

На початок