На Кіровоградщині з початку повномасштабної 
війни побудували одне укриття. Яка потреба регіону

На Кіровоградщині з початку повномасштабної війни побудували одне укриття. Яка потреба регіону

На Кіровоградщині з початку повномасштабної 
війни побудували одне укриття. Яка потреба регіону
Зупинка-укриття на вулиці Шевченка у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну побудували одне модульне укриття. Про це Суспільному розповів начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко. За його словами, оскільки в регіоні немає бойових дій, будівництво швидкоспоруджуваних укриттів не розглядають, натомість облаштовують наявні в громадах регіону.

Зупинку-укриття на вулиці Шевченка у Кропивницькому показав начальник міського відділу з надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко. Її, сказав, 2022 року побудувало приватне підприємство, вартість не розголошують Під час повітряної тривоги там можуть сховатися 30 людей: "Це швидкоспоруджувана модульна захисна споруда, обладнана приладами для підзарядки телефонів, системою відеоспостереження, є освітлення, вентиляція, лави для сидіння. Об’єкт пройшов сертифікацію, має відповідний державний сертифікат, визнаний найпростішою захисною спорудою підземного розташування".

На вулиці Преображенська у Кропивницькому планують побудувати друге укриття, аналогічне укриттю на вулиці Шевченка. Рішення про надання дозволу ухвалив виконком міськради 8 листопада 2022 року. Будувати має приватне підприємство, сказав Сергій Коваленко.

Інженер Євген Томаченко показав ескізний проєкт будівництва укриття. Його площа становитиме 225 квадратних метрів, розраховане воно на 400 людей: "Це буде найпростіше укриття. Буде два входи, суміщених із центральною зупинкою, які забезпечують збереження людей. Розміри підземної забудови – 32 на 7,1 метра. Укриття матиме форму тунелю, обговорюємо облаштування двох туалетів. З розрахунку 50-60 сантиметрів на людину – укриття зможе вмістити близько 400 людей".

Коли побудують, сказав, залежатиме від співпраці з різними службами: "Копати почнемо – а там якісь дроти, каналізація – це все потрібно впорядкувати та винести належним чином. Для цього кожна з організацій надає свої технічні умови, що потребує часу".

Зі слів інженера, про вартість будівництва говорити зарано.

Скільки укриттів є на Кіровоградщині

У Кропивницькому є 280 укриттів для розміщення людей під час повітряної тривоги, сказав начальник міського відділу з надзвичайних ситуацій.

У Кіровоградській області для укриття людей під час повітряної тривоги є 2378 сховищ, 652 з яких – захисні споруди, 1726 – найпростіші укриття. За результатами додаткових перевірок укриттів, які влаштували в області після загибелі під час повітряної тривоги 1 червня трьох людей у Києві, 162 сховища на Кіровоградщині непридатні для використання, сотня з них не існують. Це дані від начальника обласного управління з питань цивільного захисту Володимира Слінченка: "Є програма відновлення Кіровоградської області, яка містить заходи з відновлення захисних споруд. Вартість робіт обраховуємо, але наголошу – це дуже велика сума. Наприклад, лише на ремонт одного протирадіаційного укриття на території кропивницького заводу "Друкмаш" потрібні до 39 мільйонів гривень. Є проєкти протирадіаційних укриттів на 24-25 мільйонів. Будувати з нуля – дуже дорого, нині більш ефективно переобладнувати наявні укриття в протирадіаційні".

За інформацією Володимира Слінченка, у рішенні Ради національної безпеки і оборони України йдеться про те, що всі укриття мають привести в належний стан до 25 липня.

На початок