Перейти до основного змісту
У США закінчуються власні запаси боєприпасів — Салліван

У США закінчуються власні запаси боєприпасів — Салліван

Джейк Салліван
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 7 липня 2023 рік. AP

У США закінчуються власні запаси боєприпасів, оскільки країна працює над тим, щоб допомогти Україні захиститися від Росії.

Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван, передає CNN.

За його словами, прийшовши до влади адміністрація президента Джо Байдена "виявила, що загальні запаси 155 боєприпасів, які є стандартними боєприпасами НАТО для артилерійських снарядів, були відносно низькими.

Також, за словами Саллівана, адміністрація також дізналася, що знадобляться роки, а не місяці, щоб поповнити запаси до прийнятного рівня — складне завдання для країни, яка допомагає озброєнням Україні.

"Президент Байден наказав Пентагону швидко працювати над збільшенням здатності Сполучених Штатів виробляти всі боєприпаси, які нам коли-небудь знадобляться для будь-якого конфлікту в будь-який час. Місяць за місяцем ми збільшуємо наші потужності з постачання боєприпасів", — сказав Салліван.

Відповідаючи на питання щодо касетних боєприпасів, наданих США Україні, Салліван не зміг сказати, чи зараз Україна використовує їх, але зазначив, що "якщо вони ще не були розгорнуті, то будуть в найближчі години або дні"

Салліван підтвердив, що боєприпаси прибули в країну: "Вони зараз дуже швидко відправлені в бій і знаходяться в руках українських захисників на передовій.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що постачання в Україну касетних боєприпасів західними країнами слід вважати злочином. Він додав, що Росія має достатній запас різних видів касетних боєприпасів, які "досі не використовувала", зазначивши, що якщо "вони будуть застосовуватися проти нас — ми залишаємо за собою право на дзеркальні дії".

13 липня командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що Україна вже отримала касетні боєприпаси від США, але ще не використовувала їх.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

6 липня видання The New York Times з посиланням на американського високопосадовця адміністрації Байдена повідомило, що США мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України. Він може включати і касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок у п'ятницю, 7 липня, після повідомлень, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що Німеччина не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Увечері 7 липня США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, що включає зокрема касетні боєприпаси.

Касетний боєприпас — це особливий вид снаряду з тонкими стінками. Основним елементом касетного боєприпасу є головна снарядна частина. Цю форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, протитанковими, протипіхотними або запальними мінами. Одна касетна бомба може містити мінімум десять мін та дрібних деталей до них, які перебувають у спеціальних стінках-перегородках. Таким чином у бомбі міститься велика кількість маленьких бомб, які після детонації в повітрі висипаються та розсипаються по всій зоні ураження.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. США, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи США, не ратифікували конвенцію.

Топ дня

Вибір редакції

На початок