Перебої в роботі російського командування матимуть вплив на російські сили — ISW

Перебої в роботі російського командування матимуть вплив на російські сили — ISW

Перебої в роботі російського командування матимуть вплив на російські сили — ISW
Генерал-майор армії РФ Іван Попов. Скриншот з відео

Перебої в роботі російського командування, яке контролює російські оборонні операції на півдні України, ймовірно, матимуть негайний, але незначний вплив на російські сили. Про це йдеться у аналізі-звіті американського Інституту введення війни (ISW).

Раптове звільнення Попова може тимчасово порушити роботу російського командування та контроль у районах ТОТ і погіршити моральний дух росіян. І це враховуючи широку підтримку Попова серед військовослужбовців 58-ї CAA.

Ці наслідки, ймовірно, будуть незначними, і ISW продовжує оцінювати, що російські війська на запорізькому напрямку ведуть надійну доктринальну оборону.

"Звільнення Попова через питання втрат росіян і повідомлення про скарги на відсутність ротації сил, ще більше підтверджують оцінку ISW про те, що російська оборона в Україні, ймовірно, крихка", — йдеться у звіті.

Раніше ISW оцінювало, що російським силам не вистачає резервів для ротації фронтових підрозділів і що без резервів російським силам доведеться відступити на підготовлені оборонні позиції в разі українського прориву. Скарга Попова щодо втрат росіян від артилерійського вогню, ймовірно, вказує на те, що російські війська потребують ротації та підкріплення, щоб підтримувати свою оборону в західній Запорізькій області.

Звільнення Попова ще більше продемонструвало, що російські сили не можуть проводити ротацію сил. Очевидна її відсутність на всьому полі дій свідчить про те, що російським силам доведеться покладатися на наявні сили у разі будь-якого українського прориву.

Що відомо про генерала-майора Попова

Днями генерал-майор армії РФ Іван Попов із позивним "Спартак" заявив своїм підлеглим солдатам, що його звільнили після доповіді про проблеми у війську.

В Telegram-каналі депутата, члена комітету Держдуми з оборони Андрія Гурульова з'явилося аудіоповідомлення нібито командувача 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу Збройних сил Росії генерал-майора Івана Попова з позивним "Спартак" до військових.

Голос на аудіозаписі, який звертається до солдатів "мої улюблені гладіатори", каже, що його "зрадливо і підло" звільнили після того, як він "на самому верху" висловився про проблеми в армії.

Зокрема, найгострішими проблемами армії РФ було названо: відсутність контрбатарейної боротьби й станцій артилерійської розвідки, а також масову загибель та каліцтва солдатів від артилерії Сил оборони України.

На початок