Міністр оборони США Ллойд Остін "не сумнівається", що Україна стане частиною Північноатлантичного альянсу після закінчення війни.
Про це він сказав в інтерв'ю CNN під час саміту НАТО у Вільнюсі.
Я не сумніваюся, що це (вступ України в НАТО, — ред.) станеться, і ми чули, що майже кожна країна в залі говорила про це. Я думаю, що це заспокоїло Володимира Зеленського, хоча є й інші речі, які мають бути виконані, як-от судова реформа та речі, які гарантують, що демократія перебуває в хорошій формі", — сказав очільник Пентагону.
Відповідаючи на запитання, наскільки близька Україна до стандартів НАТО, Остін відповів, що "є ще над чим працювати".
"З точки зору підготовки та оснащення, ще є над чим працювати. Але ми робимо цю роботу зараз, коли вони ведуть війну, і вже багато було зроблено, і потрібно буде зробити більше, щоб забезпечити (Україні, — ред.) повний набір можливостей", — сказав він.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО 11 липня заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.
11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.
12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн "Великої сімки" (G7) надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що 12 липня лідери країн-членів "Групи семи" (G7) погодили спільну Декларацію про підтримку України. У документі зазначається, що кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.