"Він був "акумулятором", який рухав нас": у Тернополі поховали різьбяра Віктора Лупійчука

"Він був "акумулятором", який рухав нас": у Тернополі поховали різьбяра Віктора Лупійчука

"Він був "акумулятором", який рухав нас": у Тернополі поховали різьбяра Віктора Лупійчука
Суспільне Тернопіль

У Тернополі попрощалися з різьбярем Віктором Лупійчуком, який заснував місцеву школу народних ремесл і створив творчий гурт "Побратим". Вшанувати його пам'ять і Дім печалі прийшли рідні, друзі та колеги.

Попрощатись із Віктором Лупійчуком прийшов один із членів гурту "Побратим" – Володимир Фльорків.

"Він був акумулятором й ініціатором нашої спілки. Та людина яка рухала наше мистецтво, наші традиції, нас. Безвідмовний, дуже добрий чоловік, небагатослівний, конкретний, допомагав багато в чому".

Володимир Фльорків
Володимир Фльорків. Суспільне Тернопіль

Друг і одногрупник Віктора – Володимир Ковалишин згадує, що знав його ще із студентських років. Чоловік каже, захоплювався жагою до життя й талантом, який Віктор перейняв у батька.

"У Віктора було все: і каміння, і скульптура, об'ємна різьба, особливо любив козацьку тематику. В мене в колекції є досить багато його робіт з автографами, які він мені передав. Дуже вдячний і шаную. Також у мере є роботи його батька".

Володимир Ковалишин
Володимир Ковалишин. Суспільне Тернопіль

У Віктора залишилася дружина та троє синів. Наймолодший – Святослав, розповів, що батько був чудовим вчителем та наставником, завжди підтримував його вибір і не засуджував.

"Він зміг, мені здається, дуже добре нам, синам, роздати свій талант, свою любов як до України, так і до життя, а до життя – найважливіше. Це завжди було дуже глибоко. Він любив гарну метафору, метафору хмарок, тобто для того, щоб ти прожив це життя успішно, ти маєш далі перейти на вищу хмарку на небі".

Святослав
Святослав. Суспільне Тернопіль

Майстерня Віктора Лупійчука буде функціонувати надалі. Один із його синів, Володимир, займається різьбою.

Рідні Віктора Лупійчука
Рідні Віктора Лупійчука. Суспільне Тернопіль

Поховали рзьбяра у Гаях-Розтоцьких.

Віктор Лупійчук
Віктор Лупійчук. Фото: Fb/Святослав Лупійчук

Що відомо про Віктора Лупійчука

Народився Віктор Лупійчук 9 листопада 1960 року. Він був різьбярем по дереву та скульптором. Помер 9 липня 2023 року. Його роботи можна побачити у Збаражі, а також у Надставній церкві у Тернополі.

На початок