Корабель Ілона Маска успішно повернув астронавтів на Землю. Вперше в історії

Корабель Ілона Маска успішно повернув астронавтів на Землю. Вперше в історії

Корабель Ілона Маска успішно повернув астронавтів на Землю. Вперше в історії
AP

Американські астронавти Даґ Херлі та Боб Бенкен, які пілотують корабель Crew Dragon компанії Ілона Маска, успішно повернулися з Міжнародної космічної станції, де перебували з 31 травня.

Посадка на воду відбулася за допомогою парашутів біля побережжя міста Пенсакола, штат Флорида.

Директор NASA Джим Брайденстайн написав у Twitter, що приземлення корабля ознаменує початок нової ери польоту людини в космос.

За приземленням корабля Crew Dragon слідкує президент США Дональд Трамп. Він написав у Twitter, що "міг би стати космонавтом, якби захотів". "Чудово, що астронавти NASA повернулися на Землю після дуже успішної двомісячної місії. Дякую всім!", – написав Трамп.

Що відомо

  • 2 серпня корабель Ілона Маска успішно відстикувався від МКС та попрямував на Землю.
  • 30 травня NASA та SpaceX запустили корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.
  • 31 травня корабель компанії SpaceX Crew Dragon успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією. Астронавти Роберт Бенкен та Даґлас Херлі перейшли на МКС. Про це повідомляє NASA.
  • Crew Dragon вдалося вилетіти лише з другої спроби. Перший запуск планувався 27 травня, однак його відклали через погану погоду.
  • На борту корабля перебували астронавти NASA Роберт Бенкен та Даґлас Херлі.
  • Підполковнику ВПС США, астронавту Бенкену 54 роки. Він був льотчиком-випробувачем. В ролі астронавта він вже здійснив два польоти до МКС у 2008 та 2010 роках. Він шість разів виходив у відритий космос та всього у космосі провів 29 діб.
  • Даґ Херлі — полковник авіації морської піхоти, він також льотчик-випробувач. Так само як Бенкен, став астронавтом у 2000 році та брав участь у реконструкції катастрофи шаттлу "Колумбія". Він літав на МКС двічі: у 2008 та 2010 роках. У космосі загалом провів 28 діб. Перед запуском Херлі сказав, що гордий брати участь у цій історичній місії.

Вибір редакції

На початок