Запуск SpaceX. Пілотований Crew Dragon вирушив до МКС з астронавтами на борту

Запуск SpaceX. Пілотований Crew Dragon вирушив до МКС з астронавтами на борту

Запуск SpaceX. Пілотований Crew Dragon вирушив до МКС з астронавтами на борту
AP

NASA та SpaceX запустили корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.

Американські астронавти Роберт Бенкен та Даґдас Харлі вирушили на МКС вперше за останні дев'ять років. Старт відбувся у штатному режимі.

Через пандемію коронавірусу запуск ракети відбувся без глядачів.

0 22:00 Falcon 9 успішно відокремився від Crew Dragon та повернувся на Землю. Політ до МКС триватиме 19 годин. Стикування зі станцією має відбутися близько 17:00 за київським часом 31 травня.

Як повідомили у SpaceX, перебуваючи на орбіті Crew Dragon здійснить низку маневрів, щоб підготуватися до стикування зі станцією.

Crew Dragon вдалося вилетіти лише з другої спроби. Перший запуск планувався 27 травня, однак його відклали через погану погоду.

Підполковнику ВПС США, астронавту Бобу Бенкену 54 роки. Він був льотчиком-випробувачем. В ролі астронавта він вже здійснив два польоти до МКС у 2008 та 2010 роках. Він шість разів виходив у відритий космос та всього у космосі провів 29 діб.

Даґлас Херлі - полковник авіації морської піхоти, він також льотчик-випробувач. Так само як Бенкен, став астронавтом у 2000 році та брав участь у реконструкції катастрофи шаттлу "Колумбія". Він літав на МКС двічі: у 2008 та 2010. У космосі він провів 28 діб.

Перед запуском Херлі сказав, що гордий брати участь у цій історичній місії.

На космічній станції екіпаж корабля Crew Dragon проведе від 30 до 119 діб. Остаточне рішення про тривалість місії NASA ухвалить лише після стикування.

Після закінчення місії Дуглас Херлі й Роберт Бенкен повернуться на Землю, де їх в Атлантичному океані підбере рятувальне судно Go Navigator.

Вибір редакції

На початок