Корабель Ілона Маска відстикувався від МКС та прямує додому

Корабель Ілона Маска відстикувався від МКС та прямує додому

Оновлено
Корабель Ілона Маска відстикувався від МКС та прямує додому
AP

Екіпаж космічного корабля Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX відстикувався від Міжнародної космічної станції та збирається приводнитися 2 серпня у Мексиканській затоці біля міста Пенсакола, штат Флорида.

Американські астронавти Роберт Бенкен і Даґлас Херлі, яких корабель доставив на Міжнародну космічну станцію (МКС) у травні, піднялися на борт Crew Dragon після опівночі (за київським часом) 2 серпня і приводняться близько 21:42 в неділю.

"Найскладнішим було запустити нас, але найголовніше - привести нас додому", - сказав Бенкен під час прощальної церемонії в суботу на борту Міжнародної космічної станції.

У випадку успішного приводнення космічний корабель Crew Dragon складе свій останній ключовий тест та доведе, що він може транспортувати астронавтів у космос і з космосу.

Що відомо

  • 17 липня директор NASA Джим Брайденстайн повідомив у Twitter, що повернення Crew Dragon на Землю після випробувального польоту заплановане на 2 серпня, якщо дозволить погода. Оскільки за технологією SpaceX капсула Crew Dragon з екіпажем здійснюватиме посадку на воду, погодні умови повинні бути сприятливими.
  • 30 травня NASA та SpaceX запустили корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції.
  • 31 травня корабель компанії SpaceX Crew Dragon успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією. Астронавти Роберт Бенкен та Даґлас Херлі перейшли на МКС. Про це повідомляє NASA.
  • Crew Dragon вдалося вилетіти лише з другої спроби. Перший запуск планувався 27 травня, однак його відклали через погану погоду.
  • На борту корабля перебували астронавти NASA Роберт Бенкен та Даґлас Херлі.
  • Підполковнику ВПС США, астронавту Бенкену 54 роки. Він був льотчиком-випробувачем. В ролі астронавта він вже здійснив два польоти до МКС у 2008 та 2010 роках. Він шість разів виходив у відритий космос та всього у космосі провів 29 діб.
  • Даґ Херлі — полковник авіації морської піхоти, він також льотчик-випробувач. Так само як Бенкен, став астронавтом у 2000 році та брав участь у реконструкції катастрофи шаттлу "Колумбія". Він літав на МКС двічі: у 2008 та 2010 роках. У космосі загалом провів 28 діб.
  • Перед запуском Херлі сказав, що гордий брати участь у цій історичній місії.
  • На космічній станції екіпаж корабля Crew Dragon проведе від 30 до 119 діб. Остаточне рішення про тривалість місії NASA ухвалить лише після стикування.
  • Після закінчення місії Херлі й Бенкен повернуться на Землю, де їх в Атлантичному океані підбере рятувальне судно Go Navigator.

Вибір редакції

На початок