Кілька сотень військовослужбовців ПВК “Вагнер” виїхали з Центральноафриканської Республіки. Про це пише Reuters. У адміністрації президента ЦАР заявили, що це лише ротація.
“Вагнерівці” допомагали уряду ЦАР придушити кілька повстань з 2018 року, нагадли в агенції.
Прессекретар президента ЦАР Альберт Ялоке Мокпем сказав, що "це не остаточний відхід, а ротація".
"Одні пішли, а інші прийдуть", — сказав він на пресконференції в столиці країни Бангі.
Про те, що кілька сотень військовослужбовців ПВК “Вагнер” нещодавно залишили країну літаком, повідомило Reuters власне джерело, знайоме з військовою справою. При цьому ця людина не повідомила жодних додаткових подробиць.
Скільки “вагнерівців” залишилося у ЦАР — невідомо, відзначає Reuters. Вважається, що там діяло близько 1900 російських найманців, у тому числі з ПВК “Вагнер”.
Що відомо про заколот Пригожина в Росії
У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".
Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".
Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".
Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".
Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.
26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.
27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив приїзд засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина до країни.