"Ми повернулись і будем робити свою роботу" — командири "Азовсталі" розповіли про повернення на фронт

"Ми повернулись і будем робити свою роботу" — командири "Азовсталі" розповіли про повернення на фронт

Важливо
"Ми повернулись і будем робити свою роботу" — командири "Азовсталі" розповіли про повернення на фронт
Командир "Азова" Денис Прокопенко (Редіс) під час пресконференції у Львові, 8 липня 2023 року, фото: скріншот відео ОПУ

Командир "Азова" Денис Прокопенко (позивний "Редіс") та заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар (позивний "Калина") після повернення з Туреччини повідомили, що мають намір повернутись на фронт.

Так, на уточнююче питання під час пресконференції у Львові командир "Азова" Денис Прокопенко (позивний "Редіс") відповів" "Звісно".

"Я глибоко впевнений, що армія — це командна робота, і з сьогоднішнього дня ми разом з вами, ми продовжимо боротьбу, ми ще скажемо своє слово в бою. І найголовніше — це те, що українська армія перехопила стратегічну ініціативу, і з кожним днем ми просуваємось вперед", — додав "Редіс".

Заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар (позивний "Калина") також наголосив, що він і його побратими продовжуватимуть робити свою роботу, адже вони військові і давали присягу.

"Завжди думав, як описати перебування нас в Туреччині. Спадає на думку слова відомої української поетеси, мати української поезії Лесі Українки. Це цитата і останнє речення я трохи видозмінив під нас: "Ми паралітики з блискучими очима, душею сильні, волею слабкі. За спиною у нас ростуть орлині крила, але кайданками ми були прикуті до турецької землі", — сказав він.

Мати командира "Калини" у коментарі Суспільному сказала, що вже мала змогу зустрітися і поговорити з сином.

"Ми зустрілись, розмовляли. На даний момент нічого не можу сказати. Емоції зашкалюють, я просто не повірила, що таке може бути. Ми до кінця війни чекали, як це було сказано. Знали, що дочекаємось, але тільки щоб швидше була перемога", — сказала вона.

Раніше сьогодні стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції Процедура екстракції (extraction, також може застосовуватися слово exfiltration — ексфільтрація) — це процес виведення особового складу будь-якої армії з ворожого середовища, в район, контрольований дружніми силами.потрапили до Туреччині під протекторат президента Ердогана.

Тоді президент Зеленський заявляв, що командири захисників "Азовсталі" залишатимуться у Туреччині до закінчення війни.

Читайте також: Азовсталь: історія оборони
На початок