Після затишшя Бахмут знову став місцем запеклих боїв — британська розвідка

Після затишшя Бахмут знову став місцем запеклих боїв — британська розвідка

Бахмут, війна
. Зруйнований під час бойових дій будинок на Донеччині. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Після затишшя в червні 2023 року протягом останніх семи днів Бахмут знову став місцем одних із найзапекліших боїв на фронті.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"Українські сили досягли стабільних успіхів як на північ, так і на південь від міста, яке контролює Росія. Російські війська, швидше за все, борються з поганим моральним станом, поєднанням різнорідних підрозділів і обмеженою здатністю знаходити та вражати українську артилерію", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у британській розвідці, російське керівництво майже напевно вважає політично неприйнятним поступитися Бахмутом, який має символічну вагу як один з небагатьох здобутків Росії за останні 12 місяців.

"Однак існує велика ймовірність, що додаткових резервів для цього сектора буде небагато", — йдеться у звіті.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

21 травня у Міноборони повідомили, що українська армія взяла Бахмут в напівоточення і зайняла панівні висоти навколо міста, контроль над незначною частиною Бахмута надає можливість входу в місто в разі зміни обстановки.

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують утримувати ініціативу. Як повідомила 7 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр, Сили оборони просунулись на південному фланзі Бахмута на декількох ділянках. На понад кілометр вперед пройшли в районі Кліщіївки, сказав речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий.

За попередню добу тут було сім боїв, 318 разів російські війська обстрілювали українські позиції.

Як повідомила заступниця міністра оборони Маляр, ЗСУ контролюють пересування війська РФ в місті: окупанти опинились в пастці в Бахмуті.

Водночас РФ стягнуло на цю ділянку фронту угруповання військ чисельністю приблизно 50 тисяч, повідомляв Череватий 30 червня.

На початок