Українська фотографка потрапила до короткого списку конкурсу Prix Pictet 2023

Українська фотографка потрапила до короткого списку конкурсу Prix Pictet 2023

Українська фотографка потрапила до короткого списку конкурсу Prix Pictet 2023
Prix ​​Pictet

Роботи фотографки Гери Артемової "Щоденник війни" потрапили до короткого списку Prix Pictet 2023. Тема цьогорічної міжнародної премії — "Людина". Про це оголосив сайт нагороди.

Дванадцятьох фотографів, які увійшли до списку, оголосила виконавча директорка Prix Pictet Ізабель фон Ріббентроп на вечірньому показі 6 липня в Римському театрі міста Оранж у Франції. Оголошення фіналістів відбулося в межах тижня відкриття Міжнародного фестивалю фотографії Les Rencontres d'Arles.

Організатори конкурсу зазначають: у цьогорічній темі "Людина" фотографи могли заглибитися в людські переживання, взаємини та проблеми, які визначають колективне існування людства.

Серед фіналісток — українка Гера Артемова. Її серія "Щоденник війни" — фото, погруповані у пари. Найчастіше одна частина диптиха присвячена життю в евакуації на Черкащині, інша — поверненню авторки до Києва.

Фотографка Гера Артемова, фото
Ліворуч: протитанковий їжак, Київ. Праворуч: дружина брата Гери, Виграїв, 2022 рік. Prix ​​Pictet

Фото українки Гери Артемової
Ліворуч: український військовий літак. Праворуч: лелека у Виграєві Черкаської області, 2022 рік. Prix ​​Pictet

"Головна ідея — внутрішній зв'язок між фото, який набуває метафоричного характеру. "Щоденник війни" здебільшого розповідає не про зовнішні події, а про внутрішній стан і почуття людини в умовах війни. (...) А також про прагнення знайти дрібку нормального за абсолютно ненормальних обставин", — пояснює Гера.

Повний перелік номінантів з 11 країн та їхні фото можна переглянути тут.

Про фотографку Геру Артемову

Вона починала кар’єру як графічна дизайнерка, фотографує з 2008 року, працювала в документальному фото у 2011–2014 роках. Після початку російсько-української війни звернулася до концептуальних мистецьких проєктів, щоб висловити свої переживання про війну.

Роботи Артемової виставлялися в Україні, Європі та США. Живе у Києві, після початку повномасштабного вторгнення Росії виїжджала з родиною до Виграєва Черкаської області, повернулась додому в травні.

Українська фотографка потрапила до короткого списку Prix Pictet 2023
Українська фотографка потрапила до короткого списку Prix Pictet 2023. Gera Artemova / Facebook

Про премію

Ціль Prix ​​Pictet — "використати силу фотографії усіх жанрів, щоби привернути увагу світу до питань сталого розвитку, особливо тих, що стосуються довкілля". Премія заснована у 2008 році, тоді темою була "Вода", щороку команда обирає нову тему.

Загальна кількість учасників за дев'ять попередніх конкурсів — 4700. Організатори видають фотокнигу з роботами фіналістів, а також із найцікавішими світлинами інших учасників, які не увійшли до короткого списку. Незалежне журі оголошує переможця або переможицю на відкритті виставки фотомитців, які увійшли до короткого списку. Нагорода за Prix Pictet — це 100 000 швейцарських франків (приблизно $107 400).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок