Перейти до основного змісту
Російські війська не можуть розбити український десант біля Антонівського мосту — ISW

Російські війська не можуть розбити український десант біля Антонівського мосту — ISW

Російські війська не можуть розбити український десант біля Антонівського мосту — ISW
. Кадри ймовірного ракетного удару по опорах зруйнованого Антонівського мосту, 30 червня 2023 року. Скріншот з відео: Telegram

Російське військове керівництво опинилось під гострою критикою з боку так званих "військових кореспондентів" через нездатність розбити нечисленний український десант в районі зруйнованого Антонівського мосту на лівобережжі Херсонщини.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

"Російський інформаційний простір неадекватно реагує на нездатність російських військових витіснити невеликий український загін зі лівобережжя Херсонської області. Російські блогери вже майже два тижні скаржаться, що російським військам не вдалося витіснити дуже невеликі українські сили — за повідомленнями чисельністю до 70 осіб — із їхніх укріплених позицій під східним прольотом Антонівського мосту", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, військові блогери скаржилися на те, що російське військове командування "наосліп" наказало російським військам відбити територію під прольотом Антонівського мосту на східному березі, що призвело до значних втрат серед російського особового складу та бронетехніки через вогонь української артилерії та проведене дистанційне мінування. Після цього блогери закликали російські сили завдати "точних" ударів по обох прольотах мосту на кожному з берегів Дніпра, щоб не допустити використання українськими військами придатних прольотів мосту як прикриття від вогню російської авіації та артилерії, які раніше були розкритиковані як "неточні" та "неефективні".

За даними ISW, 30 червня російські війська завдали удару балістичною ракетою "Іскандер" по прольоту східного берега Антонівського мосту, однак результати удару досі лишаються незрозумілими.

"Деякі військові блогери стверджували, що внаслідок удару був пошкоджений проліт стоячого мосту, достатній для того, щоб українські сили не могли використовувати його як прикриття, тоді як інші скаржилися, що удар пошкодив міст лише частково і що російська піхота поновила спроби очистити українські позиції в інших місцях в області", — зазначається в дописі.

При цьому аналітики Інституту звернули увагу на те, що офіційний представник Повітряних сил України полковник Юрій Ігнат заявив 1 червня, що російські війська законсервують ракети "Іскандер" через їхню нестачу, наголосивши що застосування російськими військами однієї з цих ракет проти підрозділу легкої піхоти чисельністю 70 осіб на підходах до вже зруйнованого мосту виглядає дивним.

Окрім того, деякі блогери стверджували, що російські сили використовували дефіцитні термобаричні артилерійські установки ТОС-1А для ударів по українських позиціях під мостом після удару "Іскандерів". Також один із дописувачів поскаржився, що у російського 8-го артилерійського полку (22-й армійський корпус, Чорноморський флот) не вистачає боєприпасів для завдання ударів по українських позиціях.

"Жорстка реакція військових блогерів на рішення російського військового командування свідчить про те, що вони не згуртувалися навколо російського військового командування після збройного повстання Вагнера", — зазначається в дописі.

Водночас деякі з блогерів також стверджували, що українська присутність на лівобережжі Херсонщини обмежена, і немає серйозної загрози того, що українські сили прорвуться зі своїх плацдармів на східному березі Дніпра. При цьому вони скаржилися, що російське військове командування надмірно насаджує російські війська на українські міни, що дистанційно встановлюються, і змушує російські сили розміщувати важку військову техніку в межах досяжності української артилерії.

Один із військових блогерів прямо звинуватив у цих операціях командувача російської групи військ "Дніпро" (Херсонська область) генерал-полковника Олега Макаревича, штаб якого, як повідомляється, знаходиться в Ростові-на-Дону, маючи на увазі, що немає відповідного командира ближче до лінії фронту, відповідального за східний берег.

Топ дня

Вибір редакції

На початок