Учені назвали секрет успішних стосунків

Учені назвали секрет успішних стосунків

Учені назвали секрет успішних стосунків pixabay

Дослідники з університету Західного Онтаріо у Лондоні з'ясували, що секрет успішних стосунках не у тому, з якою людиною ви їх "будуєте", а у тому, яка динаміка складається у спілкуванні із нею.

Згідно з дослідженням, опублікованим на сайті Національної академії наук США, головна авторка дослідження та доцентка університету Саманта Джоель разом із колегами проаналізувала інформацію про понад 11 тисяч пар, отриману з 43 наборів даних, які відстежували ці стосунки в середньому протягом року, щоб з'ясувати, наскільки вони могли передбачити якість відносин.

Читайте також: "Чому зникає любов і як вирішувати проблеми у стосунках"

Дослідники дізналися, що найкращим судженням про стосунки є те, наскільки ви задоволені бути партнером людини, з якою ви зустрічаєтеся, себто не потрібно зосереджуватися на тому, щоб людина підходила до вашого типу. Натомість варто думати про те, як ви спілкуєтесь один з одним і чи залишаються ваші стосунки гарними. Водночас не важливо, за яких обставин ви знаходите свого потенційного партнера: через знайомих, на роботі чи в додатку для знайомств.

"Щодо щасливих стосунків, то партнерство, яке ви будуєте, важливіше за партнера, якого ви обрали", — сказала Джоель CNN.

Також дослідники оцінювали якість стосунків, враховуючи індивідуальні особливості, зокрема вік, стать, доходи, особисті якості та характеристики самих стосунків, тобто прихильність, конфлікти, підтримку тощо. Власне сприйняття людей особистих стосунків становило близько 45% поточного задоволення їх стосунками на початку дослідження та близько 18% до кінця. Зокрема характерними для стосунків характеристиками, які найкраще передбачили задоволення людини, були:

  1. Сприйняття обов'язків партнера
  2. Вдячність
  3. Сексуальне задоволення
  4. Сприйняття задоволення партнера
  5. Конфлікти
Читайте також: "Нейрофізіолог пояснив, як виникають почуття"

Водночас індивідуальні особливості людини пояснювали приблизно 21% задоволеності своїми стосунками на початку дослідження і приблизно 12% до кінця. Індивідуальними характеристиками, які найкраще передбачили задоволення стосунків людини, були:

  1. Задоволення життям
  2. Негативний вплив
  3. Депресія
  4. Уникнення прихильності
  5. Схильність до тривожності

Зазначається, що особистість партнера чи сприйняття відносин мало впливають на стосунки. І хоча такі фактори, як особистість, депресія чи тривожність можуть відчутно вплинути на якість стосунків, їхня побудова і те, наскільки ви відчуваєте себе задоволеними та захищеними, може переважати над цими речами. Однак дослідники не змогли визначити, як якість стосунків може змінюватися із часом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди