Наслідки втрати РФ літака Іл-22М під час заколоту ПВК "Вагнер" назвали у британській розвідці

Наслідки втрати РФ літака Іл-22М під час заколоту ПВК "Вагнер" назвали у британській розвідці

Літак Іл-22М
Літак Іл-22М. Фото: Вікіпедія

Втрата росіянами літака Іл-22М під час заколоту ПВК “Вагнер” матиме негативний вплив на російські повітряні та наземні операції. Про це повідомляє Міністерство Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

У короткостроковій перспективі психологічний шок від втрати великої кількості екіпажу в такий спосіб майже напевно зашкодить моральному духу російських Повітряно-космічних сил. У довгостроковій перспективі існує ймовірність того, що поточні рівні завдань доведеться знизити, щоб безпечно керувати флотом, що залишився, наголошують британські розвідники.

Це, швидше за все, підірве здатність Росії командувати і координувати свої сили, особливо під час проведення операцій у високому темпі.

За даними британської розвідки,, 24 червня сили протиповітряної оборони приватної військової компанії "Вагнер" збили російські військові вертольоти та літак повітряного командування Іл-22М.

“Іл-22М є частиною відносно невеликого парку, що налічує до 12 літаків, які інтенсивно використовуються як для повітряного командування і управління, так і для радіорелейних завдань. Ці літаки спеціального призначення відіграють ключову роль в управлінні російськими військами у війні проти України”, — йдеться у звіті британських розвідників.

Як високоцінні об'єкти, вони діяли в межах безпеки російського повітряного простору, далеко за межами досяжності українських систем ППО.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок