Проєкт "Доступний театр" стартував у Хмельницькому: для кого він

Проєкт "Доступний театр" стартував у Хмельницькому: для кого він

Проєкт "Доступний театр" стартував у Хмельницькому: для кого він
Люди з порушенням зору дивляться на виставу Фото: Суспільне Хмельницький

Проєкт "Доступний театр" розпочав свою роботу на базі облмуздрамтеатру імені Старицького. Там відбувся перший показ вистави для людей із порушенням зору. Про це Суспільному розповів директор театру Андрій Ковальчук. За його словами, проєкт започаткували у театрах Вінниці, Рівному та Хмельницькому. Вхід на виставу таким людям безкоштовний.

Проєкт "Доступний театр" від "Українського культурного фонду" розпочав свою роботу на базі облмуздрамтеатру імені Старицького. В його рамках відбувся перший показ вистави "Кайдаші" для людей із порушенням зору, каже керівник проєкту, аудіоописовий коментатор Любомир Покотило. Каже, що коментатор працює наживо.

"Коментатор з передавача озвучує виставу. Глядачі отримують приймачі з одним навушником і одним вухом слухають коментар під час вистави, а другим — слухають саму виставу", — розповідає Любомир Покотило

Проєкт "Доступний театр"
Коментатор озвучує виставу для відвідувачів з порушенням зору. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я задоволений, що прийшов, побачив і використав цю систему аудіосупроводу. Це дуже гарна річ, якою будуть користуватися надалі усі незрячі, які проживають у нашому місті", — запевняє глядач з порушенням зору Василь Чубера.

Хмельничанин Андрій Маціцький розповідає про незручності під час роботи системи аудіосупроводу.

"От коли лунає музика на сцені, чи співають, то розумію, що він щось коментує, але що саме — я не чую. А так взагалі, це зручно", — каже Андрій Маціцький.

Проєкт "Доступний театр"
Уривок вистави для людей з порушенням зору. Фото: Суспільне Хмельницький

Директор облмуздрамтеатру імені Старицького Андрій Ковальчук каже, що цей проєкт запровадили у трьох містах.

"У Вінниці, Рівному та у Хмельницькому. Тільки три театри беруть зараз участь в цьому проєкті. Нам дуже пощастило отримати це обладнання, тому що воно залишається на базі театру", — пояснює Андрій Ковальчук.

За словами Любомира Покотило, представники "Українського народного фонду" підтримуватимуть проєкт до кінця жовтня. Надалі, театр самостійно надаватиме цю послугу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок