Батькам загиблих поки не дали подивитися на тіла їхніх дітей — очільниця Бердянської МВА

Батькам загиблих поки не дали подивитися на тіла їхніх дітей — очільниця Бердянської МВА

Ексклюзивно
Микита Ханганов і Тігран Оганнісян
. Фото: Медійна ініціатива за права людини

Батькам загиблих підлітків, яких росіяни вбили у Бердянську ще не дали подивитися на тіла їхніх дітей.

Про це у коментарі Суспільному повідомила очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

"За останньою інформацією, батькам загиблих підлітків ще не дали подивитися на тіла їхніх дітей. Можливо, їх віддадуть сьогодні, складно сказати точно. Знаємо, що дітей вбили російські снайпери. А що цьому передувало, за яких обставин це сталося, наразі не відомо", — сказала Вікторія Галіціна.

Вона додала, що за пів години до того, як слідчий зателефонував батькам і сказав, що хлопців убито, мама Тіграна Оганнісяна розмовляла з ним. Хлопець був спокійний, говорив, що гуляють і думають, як святкувати день народження Микити Ханганова.

"Раніше росіяни звинувачували хлопців у спробі диверсії на залізниці та забирали під варту, де чинили тиск і знущалися. Це воєнний злочин, за який окупанти повинні відповісти. Відкрито кримінальне провадження. Матеріали передані до СБУ, прокуратури, заяви написані й внесені до ЄРДР", — додала посадовиця.

26 червня міська військова адміністрація тимчасово окупованого Бердянська підтвердила, що Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова вбили росіяни.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що трактує вбивство двох неповнолітніх хлопців у Бердянську як позасудову страту.

Що відомо про вбивство Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

Раніше стало відомо, що у тимчасово окупованому місті Бердянськ у Запорізькій області, російські військові, ймовірно, вбили двох підлітків, які нібито займалися партизанською діяльністю. Про це повідомила "Служба розшуку дітей Магнолія" та координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова у Facebook.

Хлопцям загрожувало до 20 років ув’язнення. Росіяни стверджували, що нібито він та його також 16-річний товариш готували диверсію на мелітопольській залізниці. Зазначається, що обвинуваченню передували знущання, затримання та жорстокі катування дітей та їхніх рідних.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зазначила, що кілька днів тому за хлопцями приїжджав слідчий з озброєним конвоєм, але тоді їм вдалося втекти. Та в день перед вбивством вони відмічались в окупаційній поліції. Росіяни кажуть, що хлопці напали на поліцейських і внаслідок перестрілки їх убили.

Вона зауважила, що українські правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей.

15 червня цього року Європарламент вимагав від російської влади припинити процес проти цих дітей і дозволити їм виїхати на контрольовану Україною територію.

На початок