Лубінець: "Вбивство двох неповнолітніх хлопців у Бердянську трактую як позасудову страту"

Лубінець: "Вбивство двох неповнолітніх хлопців у Бердянську трактую як позасудову страту"

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець
. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що трактує вбивство двох неповнолітніх хлопців у Бердянську як позасудову страту. Про це омбудсман сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Коли підлітки отримали підозри від слідчого комітету РФ, ми відразу звернулися до Росії. По-перше, щоб нам надали всю інформацію про них. По-друге, щоб українських дітей повернули додому", — наголосив Лубінець.

Також було звернення до МКЧХ, аби вони терміново відвідали хлопців і зробили все щоб повернути їх в Україну.

"На жаль, нам цього не вдалося зробити. А російська сторона вкотре вчинила як терорист", — сказав Лубінець.

Раніше стало відомо, що у тимчасово окупованому місті Бердянськ у Запорізькій області, російські військові, ймовірно, вбили двох підлітків, які нібито займалися партизанською діяльністю. Про це повідомила "Служба розшуку дітей Магнолія" та координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова у Facebook.

"Ми глибоко шоковані новиною про ймовірне вбивство росіянами в окупованому Бердянську двох українських підлітків, серед яких нібито 16-річний Тігран Оганнісян", – йдеться в повідомленні "Служби розшуку дітей Магнолія".

Хлопцям загрожувало до 20 років ув’язнення. Росіяни стверджували, що нібито він та його також 16-річний товариш готували диверсію на мелітопольській залізниці. Зазначається, що обвинуваченню передували знущання, затримання та жорстокі катування дітей та їхніх рідних.

Про вбивство підлітків також заявив представник окупантів на захопленій частині Запорізької області Володимир Рогов.

Рогов повідомив, що приблизно о 19-й годині, коли населення відпочивало із сім'ями на міській набережній, "двоє бойовиків відкрили вогонь з автоматів".

"У результаті злагоджених та оперативних дій правоохоронних органів терористів було блоковано та знищено. Нині відомо, що одним із них був раніше затримуваний за антиросійську діяльність Тігран Оганнісян", — йдеться у дописі Рогова.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зазначила, що кілька днів тому за хлопцями приїжджав слідчий з озброєним конвоєм, але тоді їм вдалося втекти. Та в день перед вбивством вони відмічались в окупаційній поліції. Росіяни кажуть, що хлопці напали на поліцейських і внаслідок перестрілки їх убили.

Вона зауважила, що українські правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей.

26 червня міська військова адміністрація тимчасово окупованого Бердянська підтвердила, що Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова вбили росіяни.

На початок