Лубінець: РФ має відповісти за вбивство двох підлітків у Бердянську

Лубінець: РФ має відповісти за вбивство двох підлітків у Бердянську

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець
. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Росія має понести відповідальність за вбивство двох підлітків у тимчасово окупованому Бердянську, а вбивці мають бути покарані.

Про це омбудсман України Дмитро Лубінець написав у Telegram.

"Весь світ має зрозуміти – щоденно на окупованих територіях України порушуються права людини. І поки Україна не поверне свої території це буде продовжуватися", — йдеться у дописі Лубінця.

Напередодні стало відомо, що у тимчасово окупованому місті Бердянськ у Запорізькій області, російські військові, ймовірно, вбили двох підлітків, які нібито займалися партизанською діяльністю.

Про це повідомила "Служба розшуку дітей Магнолія" та координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова у Facebook.

"Ми глибоко шоковані новиною про ймовірне вбивство росіянами в окупованому Бердянську двох українських підлітків, серед яких нібито 16-річний Тігран Оганнісян", – йдеться в повідомленні "Служби розшуку дітей Магнолія".

"Служба розшуку дітей Магнолія" разом із правозахисниками висвітлювали історію переслідування Тіграна Оганнісяна і його товариша силовиками РФ. Їм загрожувало до 20 років ув’язнення. Росіяни стверджували, що нібито він та його також 16-річний товариш готували диверсію на мелітопольській залізниці", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обвинуваченню передували знущання, затримання та жорстокі катування дітей та їхніх рідних.

Вчора хлопці нібито ліквідували двох окупантів, після чого їх могли вбити.

Про вбивство підлітків також заявив представник окупантів на захопленій частині Запорізької області Володимир Рогов.

Рогов повідомив, що приблизно о 19-й годині, коли населення відпочивало із сім'ями на міській набережній, "двоє бойовиків відкрили вогонь з автоматів".

"У результаті злагоджених та оперативних дій правоохоронних органів терористів було блоковано та знищено. Нині відомо, що одним із них був раніше затримуваний за антиросійську діяльність Тігран Оганнісян", — йдеться у дописі Рогова.

Координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зазначила, що кілька днів тому за хлопцями приїжджав слідчий з озброєним конвоєм, але тоді їм вдалося втекти. Та вдень перед вбивством вони відмічались в окупаційній поліції. Росіяни кажуть, що хлопці напали на поліцейських і внаслідок перестрілки їх убили.

"Наразі ми бачимо багато розбіжність у фактах, часі, одязі. Тіл хлопців батьки ще не бачили. Натомість рідних з учорашнього вечора мучать допитами й обшуками. Це дає підстави ставити під сумнів основну версію слідкома про напад на поліцейських. Принаймні батьки Тіграна і Микити вважають, що вся ця перестрілка, передсмертне відео — це постановка для того, щоб убити хлопців", – йдеться у повідомленні Решетилової.

Вона зауважила, що українські правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом вбивства дітей.

"Ми співпрацюємо зі слідством і надаємо всю наявну у нас інформацію", — написала координаторка Медійної ініціативи за права людини.

Очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіцина повідомила Суспільному, що МВА Бердянська чекає на зв’язок з родичами підлітків для підтвердження або спростування цієї інформації про вбивство хлопців росіянами.

Тіграна Оганнісяна росіяни викрали ще у вересні 2022 року. Його разом з іншим підлітком, Микитою Хангановим, звинуватили в тероризмі. За це їм загрожувало 20-річне ув’язнення.

15 червня цього року Європарламент вимагав від російської влади припинити процес проти цих дітей і дозволити їм виїхати на контрольовану Україною територію.

На початок