"Кожну копійчину вкладаєш у воду зараз". У Нікополі частково відновили водопостачання, але продовжують підвіз цистерн

"Кожну копійчину вкладаєш у воду зараз". У Нікополі частково відновили водопостачання, але продовжують підвіз цистерн

"Кожну копійчину вкладаєш у воду зараз". У Нікополі частково відновили водопостачання, але продовжують підвіз цистерн
Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

У Нікополі на Дніпропетровщині після понад двох тижнів з часу руйнування Каховської ГЕС частково відновили централізоване водопостачання. Нині воно є у третини жителів. Однак використовувати цю воду, як питну, не можна. Через те, що труби тривалий час були сухими, її подають з підвищеним вмістом хлору.

Місцеві жителі продовжують набирати воду в пунктах роздачі. Скільки разів на день приходять та як використовують набрану воду — репортаж Суспільного.

Марина прийшла з кількома бутлями. Каже: найбільше витрачає на трьох собак. Жінка також має город, більшість овочів уже посохли, адже єдиний полив – дощ.

"Ми в приватному секторі. Набираємо багато. 20 літрів належить, але беремо більше. Собаці на раз пляшка. Літо, спекотно. Якби не так спекотно було…", — говорить жителька Нікополя.

Вода у Нікополі
Люди набирають кілька бутлів. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

Ігор живе у багатоповерхівці. Розповідає: водопостачання у нього ще не відновили, тож він уже вдруге за день приходить набирати воду для себе, дружини та двох доньок.

Водопостачання у Нікополі
Ігор кілька разів на день набирає воду. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

"Одній 10, іншій – 6 учора виповнилося. От, зроблю подарунок їй – покупається. Щодня ходимо, по літрів 40 набираємо щодня. Туалет змити, покупатися", — каже чоловік.

Відсутнє водопостачання й у Меланії. Жінка живе у приватному секторі з чоловіком та двома дітьми. Питну воду, каже, щодня привозить із центру міста, у якості технічної використовують дощову.

Вода у Нікополі
Питну воду в місті можна набрати лише з цистерн. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

"Їжджу набираю воду, дощову збираємо у дворі. Потім кип’ятимо – можна хоча б посуд помити", — розповідає вона.

Кілька бутлів везе додому Катерина. Вона також приходить до пункту роздачі по кілька разів, бо живе у квартирі, тому потребує додаткової води для вбиральні. Питну воду купує.

"Потихеньку привезу, цим перу, в туалеті промиваю. Кожну копійчину вкладаєш у воду зараз.3500 пенсію я отримую і вкладаю потрохи. Аби війна закінчилась, найголовніше – аби війна закінчилась!", — сказала вона.

За інформацією міського голови Нікополя Олександра Саюка, у місті облаштовано 24 пункти видачі води. Вона питна, однак перед вживанням треба прокип’ятити. Воду в цистернах привозять й рятувальники.

У Нікополі рятувальники підвозять воду
Рятувальники щодня підвозять по 300 тонн води. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

"Є визначений перелік місць віддачі води з пожежних автомобілів та місця заправки. І вони по маршруту їздять з 6 ранку до 9, заправляють пункти видачі води. На території міста беруть з резервних ємностей міськводоканалу", — розповів начальник 28-ої державної пожежно-рятувальної частини Нікополя Ігор Ткачук.

Водопостачання у Нікополі
Ігор Ткачук. Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

За його словами, для підвозу води використовують 7 пожежних цистерн. Щодня привозять понад 300 тонн.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок