РНБО пропонує уряду криміналізувати відповідальність за стан укриттів

РНБО пропонує уряду криміналізувати відповідальність за стан укриттів

Важливо
РНБО пропонує уряду криміналізувати відповідальність за стан укриттів
Укриття. Фото: Одеська ОВА

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 23 червня стосовно результатів обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриттів для населення.

Відповідний указ №353/2023 опубліковано на сайті президента України.

Згідно з указом Рада національної безпеки і оборони України рішенням від 23 червня вимагає криміналізувати відповідальність за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких обʼєктів.

Зазначається, що відповідні пропозиції мають бути внесені урядом до Верховної ради до 31 липня 2023 року. Також адміністративну відповідальність пропонують встановити за ці проступки й для балансоутримувачів.

Зокрема РНБО визнала незадовільною роботу місцевої влади щодо забезпечення належного стану укриттів у Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

"Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування доручено вжити невідкладних заходів для притягнення в установленому порядку до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадовців, які відповідають за утримання та експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту в тих областях, районах і містах, де ситуація цим рішенням визнана незадовільною", — йдеться у рішенні РНБО.

В містобудівні норми має бути введена поправка щодо облаштування укриттів в новобудовах та впроваджена відповідальність за неналежне проектування споруди.

Також зазначається, що до 30 червня бомбосховища, які зараз в незадовільному стані, мають бути вилучені з електронних карт, а їх стан приведений до належного до 25 липня. Для цього із бюджету мають бути виділені додаткові кошти.

Крім того, РНБО постановила, що чисельність укриттів має покривати потреби населення на 100%, для чого потрібно знайти додаткові приміщення.

23 червня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому було розглянуто питання безпеки бомбосховищ та доручено привести в належний стан усі укриття. Також на засіданні йшлося про судову реформу та євроінтеграцію України.

Що відомо про проблеми з доступом до укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.

Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.

На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.

На початок