На Рівненщині затвердили програму сприяння духовності та моральності. Про що вона

На Рівненщині затвердили програму сприяння духовності та моральності. Про що вона

На Рівненщині затвердили програму сприяння духовності та моральності. Про що вона
Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

На Рівненщині затвердили обласну програму сприяння духовності, моральності та формування здорового способу життя на 2023-2025 роки. Її своїм розпорядженням 14 червня утвердив начальник ОВА, відтак у цьому випадку затвердження сесією облради документ не потребує і його виключили з порядку денного. Про це під час президії повідомив голова Рівнеоблради Андрій Карауш.

Програма передбачає низку заходів у закладах освіти, просвітницьку роботу, олімпіади, популяризацію здорового способу життя й духовності, а також екскурсії до "духовних святинь краю". Суспільне виокремило основні пункти документа.

Що це за програма

Як йдеться у положенні програми, вона має такі завдання:

  • утвердження в масовій свідомості громадян історично притаманних українському народу високих моральних цінностей, спрямованих на використання кращих здобутків вітчизняної та світової духовної спадщини;
  • сприяння формуванню всебічно розвиненої високоосвіченої, соціально активної особистості, виховання високої духовності, здорового способу життя;
  • сприяння духовно-моральному розвитку та вихованню патріотизму населення;
  • реалізація заходів щодо запобігання розповсюдженню інформації, яка має негативний вплив на свідомість громадян;
  • впровадження в суспільну свідомість переваг здорового способу життя, формування національного культу соціально активної, фізично здорової та духовно багатої особистості;
  • сприяння спільній діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій, навчальних і культурно-просвітницьких закладів, пов'язаній з розвитком духовності та захистом моралі.

Фінансове забезпечення виконання програми передбачають за гроші з обласного та місцевих бюджетів, а також інших джерел не заборонених законодавством.

Які заходи включили в програму

Серед вказаних у програмі заходів є проведення опитування громадськості щодо важливості та необхідності запровадження у закладах освіти курсів духовно-морального спрямування. Це мають виконати у 2023 році.

Упродовж трьох років дії програми має бути щорічний аналіз викладання предметів морального, духовно-морального спрямування, умов та ресурсів для їх впровадження.

Планують також проведення просвітницької роботи за участі громадськості, керівників закладів освіти, представників церков і релігійних організацій, представників ЗМІ та громадських організацій щодо актуальності і важливості розвитку духовності, моральності та формування здорового способу життя у дітей, учнівської та студентської молоді.

Крім того, обласний та місцеві департаменти освіти мають забезпечити "сприяння викладанню предметів, факультативних курсів, курсів за вибором духовно-морального спрямування у закладах освіти області".

Передбачили також виготовлення відео- та аудіо- продукції, яка б пропагувала духовно-моральні, сімейні цінності та здоровий спосіб життя. Пунктом також вказано "сприяння поширенню в соціальних мережах публікацій, дописів, присвячених патріотичній та духовно-моральній проблематиці, історії поширення християнства в Україні".

Упродовж трьох років передбачена організація та проведення  учнівських олімпіад обласного ("Знавці Біблії") та всеукраїнського ("Юні знавці Біблії") рівнів.

Роботу педагогів з предметів духовно-морального спрямування хочуть популяризувати на професійних конкурсах, зокрема, "Учитель року". Для стимулювання переможців запланували обласні премії.

Управління культури повинно сприяти в організації екскурсій, аби знайомити дітей "з духовними святинями краю, фестивалями народного співу на духовно-моральну тематику".

Для педагогів та батьків мають підготувати відповідну методичну літературу, а бібліотечні фонди поповнювати літературою "з питань розвитку національно-духовної культури, релігієзнавчого і богословського характеру".

Департамент освіти і науки має забезпечити педагогам підвищення кваліфікації, а також проведення семінарів, тренінгів, вебінарів духовно-морального спрямування.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок