Підтримка контрнаступу і винищувачі — результати "Рамштайну" для України. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Підтримка контрнаступу і винищувачі — результати "Рамштайну" для України. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Міністр оборони Резніков прибуває на зустріч міністрів оборони країн НАТО, 15 червня 2023
Міністр оборони Олексій Резніков прибуває на зустріч міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі, 15 червня 2023 року. Фото: AP

У Брюсселі відбулась зустріч міністрів оборони країн НАТО і 13-те засідання у форматі "Рамштайн". У ці два дні там обговорювали винищувачі для України, збройну допомогу у контрнаступі та очікування від нього, а також — нові галузі співпраці з Україною.

Журналісти Суспільного провели кілька днів у Брюсселі, побували на зустрічі міністрів оборони НАТО, в межах якої і відбувся "Рамштайн-13", і поговорили з міністрами.

У відео — результати цих зустрічей для України.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок