У "Слузі народу" прокоментували законопроєкт про штрафи за пропаганду гомосексуалізму

У "Слузі народу" прокоментували законопроєкт про штрафи за пропаганду гомосексуалізму

У "Слузі народу" прокоментували законопроєкт про штрафи за пропаганду гомосексуалізму
Facebook

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко назвав законопроєкт своїх однопартійців про штрафи за пропаганду гомосекзуалізму "дуже дискусійним" та таким, що "не на часі".

Про це Корнієнко сказав під час брифінгу.

За його словами, законопроєкт нардепів Георгія Мазурашу та Олени Лис не обговорювали на засіданні партії, його треба відкласти та "переглянути на дискримінаційність".

У проєкті закону йдеться про "пропаганду гомосексуалізму, яка може негативно вплинути на фізичне, психічне чи моральне здоров'я людини". Нардепи пропонують карати її штрафом від 17 до 136 тисяч гривень.

Раніше Георгій Мазурашу у коментарі Суспільному сказав, що подав законопроєкт, щоб захистити сімейні цінності. За його словами, він "відчуває, що його виборці підтримують толерантне ставлення до "нетрадиційників", втім без пропаганди".

Менеджерка мережi параюристiв в громадській організації "Альянс. Глобал" Валерiя Зубатенко каже, що законопроєкт порушує права людини. Вона додала, що "пропаганда завжди стосується поширення інформації", а отже, законопроєкт "спрямований не просто проти ЛГБТІ-спільноти, а й проти всіх дорослих свідомих громадянок і громадян, оскільки, забороняє згадувати тему в інформаційному просторі".

Що відомо

  • 22 липня народні депутати з Буковини Георгій Мазурашу та Олена Лис зареєстрували законопроект про адміністративну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму та траснгендеризму. Мазурашу розповів, що до написання законопроекту залучили чернівчанина Миколу Гунька, який у 2018 році він був ініціатором звернення щодо захисту інституту сім'ї та автором петиції про заборону ЛГБТ-заходів у Чернівцях.
  • У травні 2018 року депутати Чернівецької облради прийняли звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні, в якому просили ухвалити закон про "заборону пропаганди гомосексуалізму". У листопаді 2019 року уповноважений з прав людини заявив, що у зверненні є ознаки дискримінації. У липні 2020 року суд визнав його дискримінаційним.

Вибір редакції

На початок