Нардеп із Буковини прокоментував свій законопроект про штрафи за пропаганду гомосексуалізму

Нардеп із Буковини прокоментував свій законопроект про штрафи за пропаганду гомосексуалізму

Нардеп із Буковини прокоментував свій законопроект про штрафи за пропаганду гомосексуалізму
Суспільне Буковина

Народні депутати з Буковини Георгій Мазурашу та Олена Лис зареєстрували законопроект про адміністративну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму та траснгендеризму. Правозахисник Володимир Косенко каже, проект порушує права ЛГБТ-спільноти.

У документі проекту, який журналістам Суспільного Буковини надав Георгій Мазурашу, йдеться, що пропаганда гомосексуалізму, яка "може негативно вплинути на фізичне, психічне чи моральне здоров'я людини" каратиметься штрафом у 17 тисяч гривень.

"Публічна пропаганда гомосексуалізму" передбачатиме штраф у 85 тисяч гривень. Посадовців за пропаганду гомосексуалізму каратимуть штрафом у 136 тисяч гривень.

За словами Георгія Мазурашу, законопроект подав, щоб захистити сімейні цінності. Водночас каже, він не має на меті дискримінувати представників ЛГБТ-спільноти. До написання законопроекту залучили чернівчанина Миколу Гунька. У 2018 році він був ініціатором звернення щодо захисту інституту сім'ї, яке підтримали на сесії обласної ради. Також є автором петиції про заборону ЛГБТ-заходів у Чернівцях, яку підтримали депутати міськради.

На запитання журналістки Суспільного Буковини, чи вважаються акції, мітинги та мирні демонстрації пропагандою, Георгій Мазурашу відповів: "Думаю, що так".

У тексті законопроекту не прописали, що таке пропаганда, каже директор правозахисного бюро «Ми – є!» Володимир Косенко. За його словами, це означає, що будь-яку людину можна буде притягнути до адміністративної відповідальності. Також не прописано, яким чином визначатимуть "негативний вплив на моральний, духовний стан та розвиток людини". Окрім того, проект порушує права людей на повагу до гідності, свободу вираження поглядів та мирні зібрання.

Водночас, за поданням Олени Лис та Георгія Мазурашу, зареєстрували ще один законопроект — "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім'ї, дитинства, материнства і батьківства. У документі йдеться, що "трансгендеризм – самоідентифікація особи не відповідно до її біологічної статі".

Сконтактувати з Оленою Лис впродовж дня журналістам Суспільного Буковини не вдалось.

Що відомо

  • У травні 2018 року депутати Чернівецької облради прийняли звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні. У тексті йдеться, що «глибоку занепокоєність викликає те, що влада так і не визначилася із державною стратегією захисту сім’ї. Така стратегія має базуватися на традиційних для України духовно-моральних цінностях". Депутати просили ухвалити закон про "заборону пропаганди гомосексуалізму". Проголосували за звернення 45 з 52 присутніх депутатів. Автором був депутат від фракції «Батьківщина».
  • У листопаді 2019 року уповноважений з прав людини заявив, що у зверненні є ознаки дискримінації. Згідно з його висновком, воно спрямоване на обмеження прав і свобод людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
  • Нагадаємо у липні суд визнав дискримінаційним звернення Чернівецької облради про "традиційний союз чоловіка та жінки"

Вибір редакції

На початок