Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами

Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами

Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами
Ілюстративне фото: Robert Michael/picture alliance via Getty Images

Британські письменники відмовляються продавати права на свої книжки росіянам, попри "привабливі фінансові пропозиції". Про це повідомляє видання The Guardian.

Видання розповідає про британську письменницю (не зазначаючи її імені), яка відхилила пропозицію в кілька тисяч фунтів стерлінгів на щойно опубліковану книгу, хоча сума була вищою, ніж зазвичай.

"Я б почувалася лицеміркою, якби погодилася. Я не могла б кидатися з лайкою в телевізор щоразу, коли з'являлися новини про чергове російське звірство, закриваючи при цьому очі на рублі, що "відпочивають" на моєму банківському рахунку. Чесно кажучи, я також була досить здивована, що ця "торгівля" досі триває", – наводить її пряму мову видання.

Кейт Неш, британська літературна агентка, розповіла, що останнє рішення завжди за авторами: "Нині ми маємо досить багато пропозицій з Росії, і одне видавництво щойно збільшило свою ставку, щоб укласти угоду".

За її словами, у росіян попит мають історії, пов'язані з криміналом і романтикою, а також історичні саги, наукова фантастика і фентезі. Агентка додала, що ринок, який був у депресії після пандемії та початку війни, зараз, безумовно, повернувся.

Літературні агенти, які мають справу з більш комерційною художньою літературою, повідомляють, що російські пропозиції часто досягають 5 000 фунтів стерлінгів. Це цінна сума навіть для більш успішних авторів, для яких жити лише на доходи від продажів може бути важкою справою.

Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами
Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами. Фото: Getty Images

"Цікаво, хто хоче це робити, а хто ні, — сказав Лоуренс Лалуйо, який керує міжнародним відділом RCW. — Реакція агентств та авторів у Великій Британії неоднозначна. Деякі агенції мають загальне правило не мати жодних справ з Росією. Ми працюємо з кожним автором окремо. Ми говоримо письменнику, чи підтримує російське видавництво режим Путіна, а потім запитуємо, що він думає про це".

Письменники відмовляються від контрактів на переклади у Росії

Першим скасував нові книжкові контракти в Росії ще у березні 2022 року канадський письменник детективів Лінвуд Барклай, 12 книжок якого видані в Росії, зазначивши, що "це невелика жертва".

Стівен Кінг приєднався до свого колеги та заявив, що не продовжуватиме договори з російськими видавництвами на видання його книжок.

Росіянам не вдається спокусити британських авторів навіть високими гонорарами
Стівен Кінг. Письменник Стівен Кінг. Фото: Stephen King / Twitter

Не продовжувати контракти з росіянами також вирішили:

  • англійський письменник-фантаст Ніл Ґейман, понад 20 книжок якого перекладені на російську: "Я б не хотів їх поновлювати, поки Путін і ця адміністрація будуть при владі, це точно".
  • англійський письменник-фантаст Джо Аберкромбі, 10 книжок якого видані в Росії: "Мені дуже шкода. Це жахливо. У найближчому майбутньому я не буду підписувати жодних угод в Росії. Я розмовляю зі своїм видавцем про те, що ще можна зробити".
  • американська письменниця Ребекка Кван: "Так само як Джо, я не буду підписувати жодних нових контрактів та поговорю зі своєю командою, щоб дізнатися, який контроль ми маємо над книжками, які вже в друці".

У червні 2023 року американська письменниця Елізабет Ґілберт вирішила скасувати публікацію книги, події якої розгортаються в Сибіру. Вона це зробила після численних звернень української аудиторії.

Також у Росії зникли книги про Гаррі Поттера, "хлопчика, що вижив". Електронні книги стали недоступними ще у квітні 2022 року "за рішенням правовласника", чи продаються книги у паперовому форматі, поки невідомо.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок