Західні партнери не сумніваються у тому, що Україна не причетна до підриву греблі Каховської ГЕС — Кулеба

Західні партнери не сумніваються у тому, що Україна не причетна до підриву греблі Каховської ГЕС — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час конференції "United for Justice" у Львові, 3 березня 2023 року, фото: УНІАН

Серед західних партнерів немає сумнівів щодо непричетності України до підриву греблі Каховської ГЕС. Але консенсус щодо прямої відповідальності за це Росії поки не вибудувано.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Немає сумнівів, що це не Україна зробила. Логіка така, що винна Росія, оскільки підрив є результатом саме російської агресії проти України, а чи планувався підрив саме такого масштабу, чи вони хотіли щось менше зробити, але щось пішло не за планом – це все не встановлено, тут зберігаються різні думки. Але те, що це справа рук Росії – тут вибудовується консенсус", — сказав Дмитро Кулеба.

На його думку, західні ЗМІ неоднозначними заголовками "завдали великої шкоди правді про цю історію" і тепер Україні доводиться величезними зусиллями вивертати цю історію в бік правди.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок