Ірпінь співпрацюватиме з італійським містом Монца

Ірпінь співпрацюватиме з італійським містом Монца

Ірпінь співпрацюватиме з італійським містом Монца
Місто Монца(Італія) Фото: Wikipedia

Ірпінь, що на Київщині, розпочинає співпрацю з містом Монца, яке знаходиться в Італії. Про це домовилися під час зустрічі із очільником Монци Пауло Пілотто, повідомив у Telegram мер Олександр Маркушин.

"Місто МонцаМісто та муніципалітет в Італії, у регіоні Ломбардія, столиця провінції Монца і Бріанца. розташоване у 12 км від Мілану, і так само є містом-сателітом столиці, як Ірпінь для Києва",— каже Маркушин.

За його словами, міська влада обговорила із іноземними партнерами співпрацю у трьох напрямках:

  • культурному
  • освітньому
  • економічному.

Мер Ірпеня також зазначив, що обоє міст працюють і над спортивними досягненями. Зокрема, український місцевий футбольний клуб минулого року потрапив у Серію А чемпіонату Італії, а гоночна траса Монци відома на весь світ, як легендарний автодром Формули 1 із 1950 року.

Що відомо про співпрацю Ірпеня з іншими містами

Місто Маямі у США (штат Флорида) стало побратимом Ірпеня Київської області. Планується, що Маямі допоможе відбудувати зруйновані внаслідок російської агресії будівлі в Ірпені.

Американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині, яке зазнало руйнувань на початку повномасштабного вторгнення Росії. Це передбачає меморандум, який підписали у Вашингтоні

У Ґданську створили Асоціацію громад України та Польщі. Співпраця почнеться з Ірпеня.

Ірпінь та мексиканське місто Тлахомулько офіційно стали містами-побратими. Тепер міста співпрацюватимуть у сферах культури, освіти, медицини та економіки. Також побратимом стало канадське місто Нью-Брансвік.

На початок