Зеленський: З півдня України евакуйовано близько 4 тисяч людей

Зеленський: З півдня України евакуйовано близько 4 тисяч людей

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Вже близько 4 тисяч людей вдалося евакуювати з півдня України. Десятки міст і сіл залишаються затопленими, але найгірша ситуація — на тимчасово окупованій Росією частині Херсонщини.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні 11 червня.

"Продовжуємо й нашу рятувальну операцію на півдні України, і вже близько 4 тисяч людей вдалося евакуювати. Десятки міст і сіл залишаються затопленими, найгірша ситуація, як і раніше, на тимчасово окупованій частині Херсонщини", — сказав Зеленський.

Глава держави подякував всім службам і волонтерам, які беруть участь у ліквідації наслідків через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.

"Дякую військовим, поліцейським, рятувальникам. Дякую окремо волонтерам, лікарям, місцевій владі – усім, хто допомагає зараз рятувати людей після катастрофи на Каховській ГЕС, а особливо дякую тим, хто допомагає діставати людей, зокрема, з окупованих територій. Це надзвичайно складно, небезпечно, це особливий героїзм", — наголосив президент.

Президент нагадав, що 11 червня Україна запровадила чергові санкції проти громадян РФ, які "допомогли знищити свободу на території Росії й виконують одну з ключових ролей у репресіях на тимчасово окупованій території України".

"178 таких осіб були додані до наших санкційних списків за поданням Служби безпеки України. І ми зробимо все, щоб кожен і кожна із цього списку помічників російської диктатури відповідали реально за все, що вони наробили проти людей і свободи. За кожну зламану долю й за кожне злочинне рішення, яке допомогло Росії перетворитися на державу-терориста", — сказав Володимир Зеленський.

Також Зеленський подякував Силам оборони України.

"Я вдячний нашим воїнам за цей день. Кожній нашій бойовій бригаді, кожному нашому підрозділу. ОСУВ "Хортиця", "Таврія" – усі, хто зараз у боях, усіх, хто на позиціях, усі, хто допомагає. Я дякую вам! Дякую за кожен крок, за кожен бій, за кожного знищеного окупанта!", — сказав президент України.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок