Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води — ООН

Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води — ООН

Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води — ООН
Фото: Володимир Літвінов/Telegram

Руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Про це в інтерв’ю Associated Press заявив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

Посадовець також додав, що інцидент має й масштабні міжнародні наслідки. Зокрема, за словами Гріффітса, підняття рівня води, спричинене знищенням греблі, призведе до зростання цін на зерно.

"Наслідками будуть спустошені житниці, як ви знаєте, в цій південній частині України. Здатність тієї частини України вирощувати зерно, від якого залежить світ, буде значно зменшена. Це означатиме зменшення експорту зерна на глобальний Південь, підвищення цін на зерно в усьому світі. А наслідком цього є те, що люди, які потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, матимуть менше можливостей отримати необхідну для цього їжу", — сказав Гріффітс.

За його словами, занепокоєння викликає й ситуація з мінним забрудненням.

"Існує ще одна небезпека для людей, яка полягає в тому, що значна частина цих сільськогосподарських земель замінована в результаті війни. Повені затоплюють ці території. І ми обов'язково побачимо ці міни, що плавають там, де люди їх не очікують", — пояснив посадовець.

Чиновник згадав й про пошкодження трубопроводу "Тольятті-Одеса", через яке виникли труднощі з розподілом аміаку — ключовим інгредієнтом для виробництва добрив.

"Відкриття цього трубопроводу і доставка аміаку через Чорне море на глобальний Південь є пріоритетом для всіх нас", — сказав Гріффітс.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок