Руйнування Каховської греблі вплинуло на постачання води до Криму — британська розвідка

Руйнування Каховської греблі вплинуло на постачання води до Криму — британська розвідка

Північнокримський канал
Північнокримський канал. Фото: Держекоінспекція України/Facebook

Обвал греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року майже напевно серйозно порушив основне джерело прісної води на окупованому Кримському півострові — Північнокримський канал (ПКК).

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

У британській розвідці зазначили, що ПКК бере воду з Каховського водосховища, з входу вище дна водойми.

"Ймовірно, до 9 червня 2023 року рівень води у водосховищі впав нижче рівня входу, і незабаром вода перестане надходити до Криму. Це зменшить доступність прісної води на півдні Херсонської області та півночі Криму", — йдеться у повідомленні.

У розвідці припускають, що російська влада, швидше за все, задовольнить нагальні потреби населення півострова у воді за допомогою водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин і доставки бутельованої води з Росії.

"Водночас громади на контрольованих Росією та Україні сторонах затопленого Дніпра стикаються з санітарною кризою з обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду", — йдеться у повідомленні.

Раніше заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок