Селекційна робота не припиняється 95 років. На Донеччині виводять нові сорти ячменю

Селекційна робота не припиняється 95 років. На Донеччині виводять нові сорти ячменю

Селекційна робота не припиняється 95 років. На Донеччині виводять нові сорти ячменю
Фото: Суспільне Запоріжжя

Працівники Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції створюють нові гібридні комбінації ячменю, аби покращити врожайність та витривалість культури.

Як розповів в ефірі телекомпанії "Орбіта" директор станції Олександр Вінюков, за 95 років існування установи селекційний процес жодного разу не припинявся, навіть під час війни.

"Наші сорти використовуємо як материнську форму, додаємо ті якості, яких їм не вистачає і таким чином створюємо нові — більш пластичні та адаптивні для існуючих умов", — зазначив він.

Працівники розказали, як відбувається створення нових сортів ярого ячменю. За словами наукової співробітниці станції Ольги Вінюкової, для цього треба дістати тичинки з колосків, що зараз ростуть у полі і в подальшому запилювати їх іншим сортом, щоб отримати новий.

"Робота достатньо складна, треба дуже обережно діставати пінцетом тичинки, щоб не пошкодити колоски, і в подальшому отримати якісний селекційний матеріал. Кожному колоску приділяємо приблизно 15−20 хвилин", — розповіла вона.

Потім, додала селекціонер, рослину огортають у ізолятор із пергаментного паперу — він захищає від непланового запилення та природних факторів — дощів та спеки. Для гібридизації використовують і закордонні сорти ячменю — вони особливі своїми пивоварними властивостями.

Усього планують вивести більше 100 гібридних комбінацій, але успішними з них будуть близько 60. Оцінювати їх стан мають на початку липня після збору врожаю, а загалом, наскільки вдалим був експеримент, дослідники дізнаються протягом наступних років.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок