У Конгресі США внесли резолюцію із закликом негайно надати Україні ракети ATACMS

У Конгресі США внесли резолюцію із закликом негайно надати Україні ракети ATACMS

У Конгресі США внесли резолюцію із закликом негайно надати Україні ракети ATACMS
Фото: AP

Члени комітету із закордонних справ Палати представників Сполучених Штатів внесли до Конгресу резолюцію із закликом до адміністрації Байдена негайно надати Україні далекобійні ракетні комплекси ATACMS.

Текст документа опублікований на офіційному сайті комітету.

Як наголошують автори резолюції, США вже отримували від українського уряду запит на передачу таких комплексів, а Велика Британія та Франція ухвалили рішення про надання Україні ракет Storm Shadow і SCALP-EG.

"Сполучені Штати й країни-союзники спільно володіють тисячами ракет ATACMS, які могли б передати Україні. Швидке надання цього вкрай важливого озброєння надасть українським військовим необхідну можливість ударів у глибокому тилу противника, якої вони наразі не мають", — сказано у документі.

Голова комітету із закордонних справ Палати представників та співавтор резолюції республіканець Майкл Маккоул своєю чергою заявив, що, не надаючи Україні зброю, необхідну для перемоги в цій війні, "адміністрація затягує конфлікт, що коштує незліченних українських життів".

"Успіх українського контрнаступу безпосередньо пов'язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Тому вкрай прикро, що адміністрація затримує мільярди доларів військового фінансування, які можна було б негайно передати Україні і своєю чергою допомогти її Збройним силам суттєво змінити ситуацію на полі бою", — сказав Маккоул.

Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена заявляли, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.

Водночас президент України Володимир Зеленський після цього заявляв, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

На початок