Медведчука позбавили статусу академіка Національної академії правових наук

Медведчука позбавили статусу академіка Національної академії правових наук

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

Колишнього нардепа і державного зрадника Віктора Медведчука виключили з Національної академії правових наук.

Про це у Telegram повідомила очільниця підкомітету Верховної ради України з питань вищої освіти Юлія Гришина.

"9 червня на загальних зборах Національної академії правових наук України було прийнято рішення про позбавлення статусу дійсного члена (академіка) Віктора Медведчука", — йдеться у дописі Юлії Гришиної.

За даними видання "Дзеркало тижня", рішення про виключення Віктора Медведчука зі складу академії підтримали всі 37 присутніх інших академіків. Члени-кореспонденти не брали участі у голосуванні за Статутом установи. На зборах затвердили результати цього таємного голосування – 159 "ЗА".

Під час засідання порушували й питання позбавлення звання академіка ексміністра освіти й науки Дмитра Табачника. Однак на засіданні заявили, що він виключений зі складу Національної академії правових наук з 2017 року, попри відсутність офіційного повідомлення. Як зазначили джерела видання, питання його статусу дійсного члена з'ясовується.

Також зазначається, що представники Національної академії правових наук не розглядали питання позбавлення звання академіка ексспікера ВР Володимира Литвина, попри те, що він зіграв важливу роль в ратифікації парламентом "Харківських угод", головуючи засіданні ВР у 2010 році.

24 травня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області задовольнила скаргу адвокатів Іллі Костіна та Романа Титикала та позбавила екснардепа і держзрадника Віктора Медведчука права на зайняття адвокатською діяльністю.

Віктор Медведчук

Кум президента Росії Путіна, нардеп забороненої "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук був фігурантом справи про державну зраду, за результатами якої у жовтні 2021 року суд відправив його під домашній арешт.

27 лютого 2022-го стало відомо, що після вторгнення Росії Медведчук втік з-під домашнього арешту. 12 квітня 2022 року президент Зеленський повідомив про затримання Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі. Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні. Пізніше Медведчук звернувся до Зеленського та Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.

21 вересня 2022 року стало відомо, що тривають перемовини щодо обміну полоненими за формулою 1 українець на 4 росіян і, за повідомленнями ЗМІ, до списків на обмін міг потрапити Медведчук. У вересні Медведчука обміняли на 200 українських захисників, які перебували в російському полоні. Серед них — захисники "Азовсталі" та ті, хто пережив теракт РФ в Оленівці.

10 січня 2023-го Зеленський позбавив громадянства України політиків Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна та Віктора Медведчука.

На початок