Медведчука позбавили права займатися адвокатською діяльністю

Медведчука позбавили права займатися адвокатською діяльністю

Віктор Медведчук. Фото: УНІАН
. Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області задовольнила скаргу адвокатів Іллі Костіна та Романа Титикала та позбавила екснардепа і держзрадника Віктора Медведчука права на зайняття адвокатською діяльністю. Засідання відбулось в середу, 24 травня 2023 року.

Про це у коментарі руху Чесно сказав Роман Титикало.

Адвокати Роман Титикало та Ілля Костін подали скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Київської області відносно адвоката Віктора Медведчука, який є фігурантом Реєстру держзрадників руху Чесно та досі є в Єдиному реєстрі адвокатів України. Адвокати вимагали позбавити екснардепа права займатися адвокатською діяльністю в Україні.

"За результатами розгляду скарги дисциплінарна палата дійшла висновку про наявність у діях адвоката Віктора Медведчука ознак дисциплінарного проступку, а відтак і про наявність підстав для порушення дисциплінарної справи відносно нього. Крім того, на стадії перевірки доводи скаржників щодо порушення адвокатом Медведчуком обраного стосовно нього запобіжного заходу спростовано не було", — йдеться у повідомленні.

Титикало уточнив, що робота над тим, щоб позбавити Медведчука такого права, тривала з 2016 року.

"Медведчук більше не адвокат! Історична справедливість відбулась. Щойно дисциплінарна палата КДКА Київської області задовольнила нашу з Іллею Костіним скаргу та позбавила Медведчука права на зайняття адвокатською діяльністю", — йдеться в дописі Романа Титикала у Facebook.

За словами Романа Титикала, під час розгляду дисциплінарної скарги адвокат Віктора Медведчука Олексій Калінніков зазначив, що обидва скаржники мають політичні погляди, протилежні його власним. Зокрема, Ілля Костін є військовослужбовцем ЗСУ, а Роман Титикало — депутатом Київської облради від партії ЄС.

Раніше Калінніков представляв інтереси колишнього генпрокурора і зрадника-втікача Віктора Пшонки, а також інтереси друкарні "Новий світ", яка видала декілька книг президента-втікача Віктора Януковича і заплатила йому найбільший в історії України письменницький гонорар — майже 16,5 млн гривень.

Олексій Калінніков викладає у школі адвокатури Національної школи адвокатури України (НААУ), яку, своєю чергою, багато років поспіль очолює соратниця Медведчука Лідія Ізовітова.

Віктор Медведчук отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №1 від 25 березня 1994 за рішенням Київської міської КДКА від 20 січня 1994 року. Водночас 14 серпня 2019 року це право було зупинено на підставі його заяви.

Віктор Медведчук

Кум президента Росії Путіна, нардеп забороненої "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук був фігурантом справи про державну зраду, за результатами якої у жовтні 2021 року суд відправив його під домашній арешт.

27 лютого 2022-го стало відомо, що після вторгнення Росії Медведчук втік з-під домашнього арешту. 12 квітня 2022 року президент Зеленський повідомив про затримання Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі. Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні. Пізніше Медведчук звернувся до Зеленського та Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.

21 вересня 2022 року стало відомо, що тривають перемовини щодо обміну полоненими за формулою 1 українець на 4 росіян і, за повідомленнями ЗМІ, до списків на обмін міг потрапити Медведчук. У вересні Медведчука обміняли на 200 українських захисників, які перебували в російському полоні. Серед них — захисники "Азовсталі" та ті, хто пережив теракт РФ в Оленівці.

10 січня 2023-го Зеленський позбавив громадянства України політиків Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна та Віктора Медведчука.

На початок