Топонімічна комісія підтримала перейменування трьох вулиць та скверу у Харкові на честь загиблих захисників

Топонімічна комісія підтримала перейменування трьох вулиць та скверу у Харкові на честь загиблих захисників

Топонімічна комісія підтримала перейменування трьох вулиць та скверу у Харкові на честь загиблих захисників
Георгій Тарасенко. Фото: Георгій Тарасенко/Facebook

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища підтримала пропозиції щодо перейменування трьох вулиць та скверу у Харкові на честь загиблих захисників України.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської міськради.

Які вулиці перейменують у Харкові:

Також комісія вирішила назвати безіменний сквер на вул. Конторській, навпроти будинку №5 на честь захисниці Владислави Черних.

"На вул. Лермонтовській вже встановили меморіальну дошку на згадку про військовослужбовицю, яка загинула 28 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання у Слов'янську", — йдеться у повідомленні.

Сквер "Дружба", який розташований на перехресті вул. Мефодіївської та просп. Героїв Харкова, планують перейменувати на Сквер тепловиків.

Також у Харкові планують встановити дві меморіальні дошки рятувальникам:

  • на вул. Шевченка, 8 — колишньому начальнику управління пожежної охорони управління внутрішніх справ Харківського облвиконкому Володимирові Палюху, який брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • на вул. Спортивній, 1 — рятувальнику Олександру Подольському, який трагічно загинув 17 березня 2022 року під час ліквідації пожежі на ринку "Барабашово".

Остаточне рішення про перейменування об'єктів топоніміки будуть розглядати на сесії Харківської міськради. Вона відбудеться 13 червня.

Що відомо про захисників, на честь яких планують перейменувати вулиці у Харкові

Дмитро Коцюбайло з позивним "Да Вінчі" потрапив на фронт у 18 років. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької області. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни. Він загинув 7 березня 2023 року у Бахмуті.

Георгій Тарасенко був засновником громадської організації "Фрайкор" та однойменного добровольчого підрозділу. До напрямків діяльності ГО його голова відносив патріотичне виховання молоді, військовий вишкіл, участь у політичному та громадському житті.

Він загинув 25 березня 2022 року під час контрнаступу у бою на Харківщині. Йому надали звання Герой України посмертно.

Нацгвардієць Олег Громадський загинув 24 лютого 2022 року, потрапивши під залп артилерії армії РФ після того, як разом з побратимами знищив ворожу мотострілецьку бригаду в районі П'ятихаток.

28-річна військовослужбовиця "Хартії" Владислава Черних загинула 28 грудня 2022 року. Вона була медикинею та аспіранткою Національного фармацевтичного університету.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок