"Київ Цифровий" вивчає думки містян про перейменування трьох вулиць

"Київ Цифровий" вивчає думки містян про перейменування трьох вулиць

"Київ Цифровий" вивчає думки містян про перейменування трьох вулиць
Мобільний додаток "Київ Цифровий". Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

У столиці можуть з’явитись вулиці, названі на честь загиблого в авіакатастрофі глави МВС Монастирського та енергетиків, які повертали світло під час блекаутів. Опитування про перейменування трьох топонімів проводять у застосунку "Київ Цифровий".

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич.

Зокрема, пропонується перейменувати провулок Виноградний у Печерському районі на провулок Дениса Монастирського. А вулицю Електротехнічну в Деснянському районі хочуть змінити на вул. Героїв Енергетиків.

Також мешканці можуть голосувати за коригування назви вулиці Німанської. Її пропонують називати за литовським варіантом назви річки Німан, тобто, вулиця Нямунаська.

Опитування у застосунку "Київ Цифровий" триватиме до 18 червня.

Що відомо про перейменування топонімів у Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

Комісія Київради з питань культури і туризму погодила перейменування ще 31 столичної вулиці в межах дерусифікації. У січні стало відомо, що в Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією.

Також у столиці відбувся третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна було у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

18 травня Київрада перейменувала 23 вулиці, назви яких пов'язані з Росією та її сателітами. Зокрема, у Києві будуть вулиці Рея Бредбері, Вінстона Черчилля, провулок Джорджа Орвелла. Також депутати підтримали пропозицію про зміну назви трьох станцій метро.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

На початок