Офіс Генпрокурора закрив справу проти волонтерів зі Львова

Офіс Генпрокурора закрив справу проти волонтерів зі Львова

Офіс Генпрокурора закрив справу проти волонтерів зі Львова
Фото: Facebook Назарія Островського

Офіс генерального прокурора закрив справу проти волонтера Назарія Островського та капелана Ігоря Плохого, яких обвинувачували у продажі гуманітарної допомоги, зокрема авто, призначених для ЗСУ. Про це у коментарі Суспільному повідомив Назарій Островський.

Розгляд справи проти волонтерів тривав 10 місяців. Її закрили через відсутність доказів.

"Ми мали низку зустрічей онлайн з Генпрокуратурою, у березні їздили на зустріч в Офіс генерального прокурора. Там виклали докази, аргументи, розповіли як все є. Минуло три місяці і от Офіс генпрокурора закрив це провадження на підставі браку доказів доведення нашої вини. Відповідно, немає підстав, щоб іти до суду", — розповів Назарій Островський.

Назарій Островський надав кореспондентам Суспільного постанову Офісу генпрокурора від 30 травня. У ній зазначено:

"Кримінальне провадження від 24.06.2022 року за підозрою Островського Н.І. та Плохого І.О. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України — закрити у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи у суді і вичерпаними можливостями їх отримання на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України".

Ще один волонтер — Святослав Літинський у цій справі виступав свідком. У нього також проводили обшуки.

"Це дуже передбачувано, але стільки було використано ресурсів і часу, що трошки сумно, що таким займається прокуратура і поліція. Справу закрили, адже немає доказів про дії, які підпадають під відповідальність", — сказав Святослав Літинський.

Що відомо про справу Назарія Островського, Ігоря Плохого та Святослава Літинського

8 вересня 2022 року у помешканнях львівських волонтерів Святослава Літинського та Назарія Островського провели обшуки столичні слідчі та правоохоронці. Під час слідчих дій ані Літинського, ані Островського не було. Волонтери перебували за кордоном. Їм інкримінували продаж гуманітарної допомоги.

Офіс Генпрокурора закрив справу проти волонтерів зі Львова
"Швидка" біля будинку Святослава Літинського: під час обшуку його дружині стало зле, 8 вересня 2022 року. Суспільне Львів

Назарій Островський каже, що для волонтерів організували підставну ситуацію через нібито військовослужбовця.

"Капелан Ігор Плохой передавав авто, яке він купив за свої гроші і на яке я теж додавав гроші. Цей автомобіль виявився не придатним для потреб, на які ми його брали. Там виявилася тріснутою рама. Військовий відмовився. І звернувся інший військовослужбовець, який на вже потребував це авто і був готовий його викупити, сказав, що волонтери зібрали гроші і він готовий його купити. Це відбулося, ми продали авто, яке купили за свої гроші. Тоді це зафіксували", — каже Назарій Островський.

Назарій Островський каже, що такі справи проти волонтерів не поодинокі. Наразі в державі немає механізму захисту.

"Ми були успішними в допомозі ЗСУ на той час. Впродовж 10 місяців замість того, щоб закуповувати авто, я їздив до Києва і доказував, що ми справді допомагаємо ЗСУ. У законодавчій площині відтоді нічого не змінилося. Ми брали участь у робочих групах, нарадах, але до змін до закону не дійшло. Небезпека залишається. По тій самій статті волонтера засудили на 6 років. Ми маємо напрацювати механізм захисту волонтерів та такий механізм, який унеможливить їхнє переслідування", — додає Назарій Островський.

На початок