Зеленський на Херсонщині: Вирішується низка питань щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС

Зеленський на Херсонщині: Вирішується низка питань щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 6 червня, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський на Херсонщині проводить Координаційну нараду щодо ліквідації наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

Про це глава держави повідомив у Telegram.

Серед питань, які стоять на порядку денному:

  • оперативна обстановка в області, яка склалася внаслідок катастрофи;
  • евакуація населення з потенційних зон затоплення;
  • ліквідація надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі;
  • організація життєзабезпечення затоплених територій.

"А також перспективи відновлення екосистеми регіону й оперативна воєнна обстановка в зоні техногенної катастрофи", — йдеться в дописі Володимира Зеленського.

Президент зазначив, що наразі важливо підрахувати збитки та виділити кошти для компенсацій жителям, постраждалим унаслідок катастрофи, і розробити програму для компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини.

Про візит Зеленського у Херсон дивіться у відео Суспільного.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок