Значна територія Олешок на Херсонщині вже під водою: людей не евакуюють

Значна територія Олешок на Херсонщині вже під водою: людей не евакуюють

Значна територія Олешок на Херсонщині вже під водою: людей не евакуюють
Херсонщина, люди сидять на дахах своїх дач через підтоплення, 7 червня 2023 рік. Фото: Олена Ротарь

80% території лівобережного міста Олешки на Херсонщині вже затоплені. Деякі населені пункти повністю під водою. Про ситуацію в Олешківській громаді станом на 14 годину розповіла в ефірі марафону "Єдині новини" керівниця міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко.

За її словами, в Олешках люди перебувають на дахах своїх будинків. Там же вони провели ніч без води і їжі. Деякі з будинків руйнуються і йдуть під воду. Російські військові не проводять евакуацію, натомість перешкоджають волонтерам, які хочуть вивезти людей на власних човнах.

"Вчора російські військові намагалися створити картинку. Біля будівлі ДСНС вони оголошували про евакуацію, але дістатися туди було вже неможливо. А ті, хто був на незатоплених вулицях, а сьогодні вже під водою, просто не знали умов, за яких їх будуть евакуйовувати. Станом на зараз евакуації немає. Військові РФ забороняють виїжджати власним транспортом. Дорога до сусідньої громади, у Копані, де готові прийняти людей, закрита. А за спробу спустити на воду човен військові РФ просто розстрілюють на місці. Врятуватися дуже мало шансів", — розповіла Тетяна Гасаненко.

Також керівниця МВА зазначила, що вода продовжує прибувати. Жителі Олешок лишаються без зв’язку: російський мобільний не працює, у людей, в яких є українські сім-карти, розряджаються телефони.

Раніше Ганасенко повідомила Суспільному, що в Олешках і населених пунктах громади, розташованих на лівому пологому березі Дніпра, підіймається рівень води. Затоплені або частково підтоплені вісім сіл територіальної громади. В Олешках протягом ночі кілька вулиць пішли під воду.

Як повідомив керівник Бериславської районної військової адміністрації Володимир Літвінов, зранку 7 червня потік води на затоплених територіях Бериславського району поступово стихає і стабілізується. Втім, існує ймовірність наступних хвиль повені, спричиненої підривом дамби.

За даними голови Новокаховської територіальної громади Володимира Коваленка, у Новій Каховці, яка розташована за пів кілометра від Каховської ГЕС, вода вже не прибуває. Очікують, що звідси вода почне спадати. Також він говорив, що військові РФ практично залишили берегову територію Нової Каховки до підриву ГЕС.

На початок