В Житомирі затвердили порядок проведення ремонту в будинках, пошкоджених після обстрілів

В Житомирі затвердили порядок проведення ремонту в будинках, пошкоджених після обстрілів

В Житомирі затвердили порядок проведення ремонту в будинках, пошкоджених після обстрілів
Порядок проведення ремонту пошкоджених після обстрілу будинків та процедуру виділення бюджетних коштів затвердили в Житомирі. Житомир, 7 червня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Сьомого червня на засіданні виконкому Житомирської міської ради затвердили порядок проведення ремонту в будинках, пошкоджених після російських обстрілів 28 травня. Цей порядок поширюється на багатоквартирні будинки, де створені ОСББ, діють управляючі компанії чи житлово-будівельні кооперативи, розповів Суспільному начальник управління житлового господарства Житомирської міськради Андрій Гуменюк.

В затвердженому порядку йдеться про проведення поточного ремонту, а саме заміну вікон та дверей в житлових будинках в місцях загального користування, каже Андрій Гуменюк.

Що потрібно, щоб отримати фінансування

Створити комісії

За словами , ОСББ, управляючі компанії чи житлово-будівельні кооперативи мають створити комісії для обстеження кожного об’єкта, щоб зафіксувати види та обсяги пошкоджень. До комісії обов’язково мають увійти представники міського управління муніципального розвитку (для ОСББ) чи управління житлового господарства (для управляючих компаній та житлово-будівельних кооперативів). За бажанням до комісій можуть долучатися депутати міськради, правоохоронці, мешканці будинків. Пошкодження фіксують також правоохоронні органи.

Підписати Акт обстеження

В Акті зазначаються причину та характер пошкоджень, види та обсяги робіт.

Подати заяву до Житомирської міської ради з доданими Актом обстеження та фотофіксацією пошкоджень:

  • ОСББ подають управлінню муніципального розвитку;
  • управляючі компанії чи житлово-будівельні кооперативи – управлінню житлового господарства.

За словами Андрія Гуменюка, вказуючи ціну робіт з відновлення вікон чи дверей, потрібно враховувати затверджені Кабміном граничні ціни на такі роботи.

"При формуванні ціни застосовується вартість одиниць обсягу робіт, яка не має перевищувати вартість відповідних робіт, визначених в Додатку 2 до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, затвердженого постановою Кабміну. В цьому Порядку є чек-лист з визначенням розміру компенсацій, де є перелік робіт, які необхідно виконати для відновлення об’єкта. Дуже важливо: у випадку невідповідності цих цін фінансування договору не проводиться", – сказав Андрій Гуменюк.

З його слів, після завершення ремонтних робіт та надання підрядною організацією всіх відповідних документів потрібно повідомити в управління міської ради, яка проведе обстеження і підпише Акти виконаних робіт. Якщо будуть недоліки – фінансування відбудеться тільки після їх усунень.

Що відомо про атаку російських військ 28 травня на Житомирщині

Вночі 28 травня армія РФ атакувала Україну безпілотниками. Повітряна тривога в Житомирській області тривала майже п’ять годин. Зранку на Житомирщині пролунали звуки вибухів. Є пошкодження, повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Внаслідок обстрілів російськими військами 28 травня у Житомирі вибухова хвиля пошкодила житлові будинки, об'єкти інфраструктури та заклади освітньої й медичної сфер. В Станишівській громаді на Житомирщині внаслідок російського обстрілу пошкоджено 200 приватних садиб, будинок культури, амбулаторію та адміністративну будівлю.

30 травня на позачерговій сесії Житомирської міської ради виділили п'ять мільйонів гривень на ліквідацію пошкоджень після обстрілів 28 травня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок