Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів

Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів

житомир, комахи, комарі, мошка, укус, дерматолог, лікар, рекомендації
Комарі, Житомир, 18 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Ілюстрація згенерована ШІ у Canva

Укуси мошок і комарів можуть не лише призвести до дискомфорту, а й становити загрозу для здоров'я. Зокрема, ці комахи можуть передавати інфекційні захворювання та спричиняти алергічні реакції. Які ризики несуть у собі укуси комах і як їх уникнути кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка відділення для лікування шкірно венерологічних захворювань Обласного медичного спеціалізованого центру ЖОР Ксенія Місюрова.

За словами лікарки-дерматологині Ксенії Місюрової, комарі та мошки полюбляють тепло та вологість, тому в Україні зимою вони не кусають, а починають активізуватися з квітня до кінця осені. Укуси мошок та комарів можуть викликати локальну алергічну реакцію, передавати інфекційні захворювання і викликати гнійні ускладнення.

Хвороби, які можуть переносити комахи

Ксенія Місюрова розповіла, що найчастіше в Україні зафіксовано зараження дирофіляріозом. Ця хвороба розвивається внаслідок зараження личинками паразитів під час укусу гнуса. Захворювання протікає приховано упродовж тривалого періоду, і перші симптоми можуть з'явитися через три — дев'ять місяців. Може вражати підшкірну тканину, великі артерії, серце, легені та токсично впливати на весь організм.

"Окрім того, гнус є механічним переносником збудників інших небезпечних хвороб, таких як туляремія і онхоцеркоз. Також в Україні існує ризик зараження менінгітом від укусу комара. Ця хвороба характеризується запаленням оболонок головного та спинного мозку. У центральних регіонах країни, зокрема у Київській та Полтавській областях, були виявлені випадки зараження лихоманкою Західного Нілу. Захворювання супроводжується підвищенням температури тіла, головним болем, м'язовою слабкістю, діареєю та блюванням", — повідомила дерматологиня.

Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів
Лікарка-дерматологиня Ксенія Місюрова. Фото: надала для Суспільного Житомир Ксенія Місюрова

За яких обставин укуси мошок і комарів можуть призвести до гнійної інфекції

За слів Ксенії Місюрової, ризик зараження гнійною інфекцією може збільшуватися, якщо пацієнти розчухують місце укусу забрудненими руками. Це може легко допомогти стрептококам та стафілококам проникнути у відкриту рану, що призводить до інфікування тканин та їх нагноєння.

Алергічні реакції викликані укусами комах

Дерматологиня пояснила, що укуси мошок та комарів можуть викликати локальну алергічну реакцію.

"При укусі мошки вона вприскує в кров людини особливі протеїни для знеболювання. Вони є дуже алергенними, тому набряк від укусу мошки може триматися кілька днів, а сліди на шкірі іноді залишаються упродовж двох — трьох тижнів. Основні прояви: почервоніння шкіри, печіння і свербіж, пухирі. У дорослих людей у відповідь на токсин можливе підвищення тиску, задуха. Велика кількість укусів може спричинити високу температуру, до 39 градусів, та прояви загальної інтоксикації організму. У людей схильних до алергії укус мошки може спровокувати підвищення артеріального тиску, запаморочення, задишку, у деяких випадках — навіть анафілактичний шок", — сказала лікарка.

Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів
Комар, Житомир, 18 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Ілюстрація згенерована ШІ у Canva

Ксенія Місюрова розповіла, що укус комара виглядає, як припухла округла блідо-червона пляма на шкірі з водянистою рідиною в центрі. При чутливій шкірі можуть з'явитися пухир та легкий набряк.

Ознаки алергії на укус комара:

  • сильний набряк у місці укусу комара чи поблизу;
  • дрібний висип, що розповсюджується по всьому тілу;
  • слабкість та запаморочення;
  • озноб та лихоманка;
  • тверда шишка після укусу комара.
Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів
Комарі летять, Житомир, 18 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Ілюстрація згенерована ШІ у Canva

Які превентивні заходи варто зробити, що убезпечити себе від наслідків укусів комах

Дерматологиня повідомила, що комахи найчастіше нападають у світлий час доби, їх дуже приваблює запах поту і світлий одяг.

"Для захисту від укусів мошки рекомендується наносити на комірець одягу ефірні олії чайного дерева, евкаліпта, м’яти, гвоздики, чебрецю, герані або лаванди. Для захисту дітей, зараз в доступі є безліч засобів-репелентів у вигляді мазей, кремів, аерозолів, здатних захистити від комах, а також не варто гуляти у місцях, зарослих травою і чагарником на березі річок і струмків. На вікнах будинку мають бути протимоскітні сітки", — сказала Ксенія Місюрова.

Лікарка розповіла, як діяти у разі укусу комахи:

  • промийте область укусу водою і прикладайте холодний компрес, щоб зменшити набряк;
  • якщо місце укусу набрякло і сильно болить, прийміть знеболювальні та антигістамінні препарати за рекомендацією вашого лікаря;
  • якщо комаха залишила жало — видаліть його ковзаючим рухом нігтем, не тягнучи за нього. Не використовуйте для цього пінцет, оскільки ви можете видавити отруту з жала.

Зі слів Ксенії Місюрової, головну небезпеку від укусів комах становить можлива алергічна реакція. У разі виникнення таких симптомів, як проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий чи прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою та викликати "швидку".

Житомирська лікарка-дерматологиня розповіла про ризики, які несуть укуси мошок і комарів
Комарі, Житомир, 18 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Ілюстрація згенерована ШІ у Canva

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок