Maxar показала нові супутникові знімки затопленої Херсонської області після підриву Каховської ГЕС

Maxar показала нові супутникові знімки затопленої Херсонської області після підриву Каховської ГЕС

Супутниковий знімок Херсонської області
Супутниковий знімок Херсонської області. Фото: Maxar Technologies

Нові супутникові знімки Херсонської області з'явилися у мережі через добу після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. На зображеннях видно масштаби затоплення території.

Про це повідомляє The Guardian.

Компанія Maxar Technologies показала нові супутникові знімки.

Зображення охоплюють понад 2500 квадратних кілометрів території між Новою Каховкою та Дніпровською затокою на південний захід від Херсона.

Супутниковий знімок Херсона
Супутниковий знімок Херсонської області. Фото: Maxar Technologies

На зображеннях видно будинки та інші будівлі, занурені у воду, у багатьох споруд видно лише дах, прибула вода затоплює парки та іншу інфраструктуру.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок