"Підрив дамби не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території" — Зеленський провів Ставку

"Підрив дамби не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території" — Зеленський провів Ставку

Важливо
Президент Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Підрив Каховської греблі не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський 6 червня за підсумками Ставки Верховного Головнокомандувача.

За словами глави держави, на Ставці заслухали доповіді військового командування. Детально розібрали ситуацію на фронті та готовність українського війська до подальших дій.

"Готовність — максимальна", — наголосив президент. Також на Ставці була пердставлена доповідь розвідки про ситуацію на Каховський ГЕС.

"Головний висновок — підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. Водночас підрив дамби не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території", — зазначив Зеленський.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок