Як отримати безоплатне лікування при інсульті, інфаркті та пологах. Пояснює НСЗУ

Як отримати безоплатне лікування при інсульті, інфаркті та пологах. Пояснює НСЗУ

Як отримати безоплатне лікування при інсульті, інфаркті та пологах. Пояснює НСЗУ УНІАН

Національна служба здоров'я України цьогоріч визначила п'ять пріоритетних медичних послуг, серед яких лікування гострого мозкового інсульту, лікування гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах, допомога у складних неонатальних випадках та інструментальні дослідження для діагностики онкологічних захворювань.

"Загалом понад 700 тисяч наших громадян потребують медичної допомоги за цими пріоритетними напрямками", — повідомила очільниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.

У НСЗУ наголосили, що за три місяці майже 158 тисяч пацієнтів отримали медичну допомогу за пріоритетними послугами за програмою медгарантій, тобто безоплатно.

Читайте також: "Візит до психіатра за 49 гривень". Директорка психлікарні розповіла про "шокову" реформу

Що потрібно для безоплатного отримання послуг

  • У разі інсульту чи інфаркту пацієнту або його рідним достатньо викликати швидку за номером 103. Бригада екстреної медичної допомоги має доставити пацієнта у законтрактований НСЗУ заклад. Очільниця НСЗУ зазначила, що перебування в лікарні, обстеження та лікування є безоплатним, включно з лікарськими засобами, які централізовано закуповуються за кошти держбюджету.
  • Якщо у пацієнтки настав час пологів, їй потрібно або самостійно приїхати до закладу, який вона обрала для отримання допомоги, або викликати швидку. Пологи з черговою акушерською бригадою є безоплатними. НСЗУ законтрактувала 396 медичних закладів, з яких 46 — пологові будинки. До безоплатного пакета допомоги при пологах включені: медична допомога при пологах, зокрема кесарський розтин; моніторинг стану вагітної, породіллі та немовляти, стабілізація стану немовляти після пологів, вакцинація немовляти.
  • На надання неонатальної медичної допомоги НСЗУ законтрактувала 121 медичний заклад. У цю послугу входить: інтенсивна терапія немовляти й подальше виходжування, цілодобовий лікарський догляд та інше. Тариф також покриває трансфер до лікарні.
  • Для ранньої діагностики онкологічних захворювань необхідно звертатись до сімейного лікаря. До пакета безоплатних послуг включено шість інструментальних послуг у 683 медичних закладах, з якими НСЗУ украла контракт.

Що відомо

  • Національна служба здоров'я України з 1 липня підвищила тарифи на надання послуг з екстреної меддопомоги, лікування гострого інфаркту та інсульту.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.
  • Другий етап медреформи розпочався з 1 квітня. Він передбачав, що ті медичні заклади, які підпишуть договори з НСЗУ, будуть отримувати фінансування за програмою медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
  • Як повідомляли у МОЗ, програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди